انواع دریاچه ها و 11 دریاچه شگفت انگیز ایران

عمل دفع قبل از این به طور خود به خودی انجام شود، احتمالاً توسط محرکهایی در روده و سایر بخشهای دستگاه گوارش تقویت میشود. این دریاچه در میان چهار روستا با نامهای اوان و وربن، زوار دشت و رزآباد، روی دامنه کوه خشچال واقع شده که هر کدام از این روستاها نیز صفا و زیباییهای خاص خود را دارند. دریاچه ولشت کلاردشت در میان کوههای مختلف از جمله کوه مرتفع و معروف علمکوه احاطه شده است. دریاچه ولشت کلاردشت جزو 10 دریاچه حاوی آب شیرین در ایران بوده و از همین جهت دارای اهمیت بسیار بالایی است. تا قدرتهای مدیدی دارای آب میباشند.

پرندگان دریایی یکی از مهم ترین عوامل انتقال ماهی ها به این دریاچه میباشند به علت اینکه تخم اکثر ماهی ها لابلای پره های آن ها باقی مانده زمانی که به مناطق دیگر سفر می کنند همان تخم های باقی مانده لای پر ها به مکان جدید انتقال می یابد بعضی از افراد می گویند:این دریاچه دارای ماهی می باشد و ماهی های موجود در آن توسط افراد محلی به دریاچه انداخته شده اند. در سفر به دریاچه چیتگر تهران می توانید در کنار این دریاچه بنشینید و از صدای بی نظیر اب لذت ببرید. گورستان کشتی های «میناق» که در دریاچه آرال در کشور ازبکستان واقع شده است را می توان به شهر ارواح در وسط بیابان بی آب و علف تشبیه کرد.

برای اینکه از مسیر سمنان به این دریاچه دسترسی پیدا کنید ابتدا باید با گذراندن 25 کیلومتر به طرف شمال به شهر شهمیرزاد برسید و سپس از شهمیرزاد مسیر جاده را بطرف ساری سپری کنید بده گذراندن حدود 150 کیلومتر به گذشتن است فولاد محله و کیاسر و بلافاصله پس از پلی که از روی رودخانه عبور می کند به ورودی جاده روستای چورت می رسید بنابر این با گذراندن 15 کیلومتر به خود روستای چورت می رسید.

مسیر دوم: از تهران به سمت جاده فیروزکوه حرکت کنید. اگر نباشند، حرکت در طول روده دچار استهلاک می شود. و پیاپی حرکت می کردند. این دریاچه تقریبا 2.5 هکتار وسعت دارد در میان محلی ها دریاچه میانشه معروف است ولی به دلیل اینکه به روستای چورت نزدیک است به این نام خوانده می شود. ممکن است برایتان جای سوال باشد که بهترین زمان برای دیدن این دریاچه کدام یک از فصل های سال می باشد ما به شما پیشنهاد می کنیم برای بازدید از این دریاچه شگفت انگیز فصل بهار و تابستان و پاییز را انتخاب نمایید ولی با توجه به توضیحات بخش گردشگری نمناک این را هم بدانید که پیشنهاد ما دلیل بر این نیست که زیبایی این دریاچه در فصل زمستان کم باشد بلکه در فصل زمستان دسترسی به این دریاچه به قدری دشوار می باشد وگرنه در این فصل هم زیبایی خیره کننده ای را به خود می گیرد.

همانند هر دریا و دریاچهای که تفریحات ویژهای را برای گردشگران خود تدارک دیده، دریاچه ولشت نیز تفریحات هیجانانگیزی را برای گردشگران در نظر گرفته است. این رود سرانجام به دریاچه ی هامون می ریزد. زمین شناسان پیدایش دریاچه تار و هویر را ناشی از لغزش زمین می دانند. قایقرانی در دریاچه تار و هویر از دیگر تفریحات لذت بخش این طبیعت گردی است. فقط دوست داریم از شلوغی شهر و ترافیک فاصله بگیریم و کمی با طبیعت آشتی کنیم. اگر از شرق تهران پس از شهر دماوند در نزدیکی فیروزکوه بودید حتما به سمت سیمین دشت بروید. برای رفتن به سمت دریاچه آهنگ باید وارد مسیری فرعی و خاکی شوید.

روستای چورت با مسیری 10 کیلومتری و خاکی تا دریا چه فاصله دارد. از اینجا ۲۰ کیلومتر به صورت جاده خاکی تا دریاچه فاصله دارید. خجند در مقایسه با دیگر شهرهاى تاجیکستان از لحاظ وضع اقتصادى و فرهنگى در موقعیت برترى قرار داشته و دارد؛ چون این شهر از قدیم در مسیر جاده ابریشم بوده است در حال حاضر نیز همان موقعیت پیشین را بین 3 جمهورى ازبکستان، قرقیزستان و تاجیکستان دارد. عجایب استرالیا بیشمار بوده و این کشور رتبه ششم را در بین بزرگترین کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. پوشش های جنگلی بکر و درختان کهنسال دور تا دور این جنگل را فرا گرفته اند بین دریاچه با شیب زیاد در شکاف دره ای قرار گرفته است.

به علت فرسایش شدید خاک، منطقه از لحاظ تراکم پوشش گیاهان کوهی کم بهره است؛ گرچه تنوع گیاهان زیاد است. پوشش گیاهی دریاچه های تار و اطراف دریاچه هیچ گونه پوشش جنگلی و درخت وجود ندارد. آنچه این دریاچه را منحصر به فرد میکند، وجود املاح مختلف و گوگردی در آب آن است. ۴ کارخانه نمک تاسیس کردند تا املاح را به صورت اقتصادی بهرهبرداری کنند. این پارک که یکی از وسیعترین پارکهای تهران است، در سال 1976 در پایتخت تاسیس شده است.

این کوه ها طوری در کنار هم قرار گرفته اند که در میانشان گودالی درست شده. کنار ایستگاه محیط بانی سرویس بهداشتی هم وجود دارد. اگرچه درمان های خانگی برای کرمک وجود دارد، اما این روش ها خط مقدم درمان محسوب نمی شوند زیرا علم از این روش ها حمایت نمی کند. این ترکیب از مهار کننده های چک پوینت است که برای درمان بیماران 12 سال و بیشتر که مبتلا به سرطان روده متاستاتیک dMMR یا MSI-H هستند، مناسب است که سرطان پس از درمان با شیمی درمانی با فلوروپیریمیدین، اگزالیپلاتین و ایرینوتکان رشد یا گسترش پیدا کرده است.سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) داروهای مهارکننده چک پوینت خاصی را برای بیماران مبتلا به تومورهای متاستاتیک غیر قابل جراحی در وضعیت MSI-H و dMMR، صرفنظر از موقعیت تومور، تأیید کرده است.

در دشت ها و دامنه های مجاور دریاچه، باغداری و کشاورزی رایج است و باغ های فراوان انجیر، انار و انگور وجود دارد. چه عواملی وضع مناسبی برای دامداری کشور فراهم کرده است ؟ همین ویژگی گردشگران و عکاسان زیادی را به خود جذب کرده و محل مناسبی برای عکاسی طبیعت فراهم کرده است. آبوهوای ویژه این منطقه و آب شیرین دریاچه بستر مناسبی را برای زندگی پرندگان و انواع آبزیان در آن فراهم کرده است.

اما دریاچه ولشت دقیقاً در کجا قرار دارد؟ از تفریحات دیگر دریاچه ولشت کلاردشت میتوان به شنا کردن در آن اشاره کرد. ساکنان دریاچه ولشت کلاردشت انواع ماهیها نظیر اردکماهی، مارآبی و قورباغه بوده و گاهیاوقات گونههای نادر از آنها سربرآورده و به چشم دیده میشوند. آبراهه های فصلی از زرین کوه در جنوب آن نیز محل تأمین بقیه آب دریاچه است. چنانچه در بخش گردگشری نمناک گفته ایم درخت هایی که در محل تشکیل دریاچه قرار دارند با پایین آمدن آب دریاچه پدیدار می شوند و در همین حال منظره شگفت انگیزی را ایجاد می کنند که شاید این صحنه در کمتر جایی از ایران مشاهده شود.

برای بازدید از دریاچه سیاه گاو باید به آبدانان واقع در استان ایلام بروید. این دریاچهٔ دوقلودر شهرستان آبدانان ایلام واقع است. موقعیت جغرافیایی دریاچه چورت در شمال شرقی استان مازندران N362220 و E533001 و بخش چهاردانگه شهرستان ساری واقع است. یکی از جذاب ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری تفریحی استان مازندران دریاچه چورت می باشد که برای دسترسی به این مکان زیبا می توانید از دل جنگل گذر کنید و لذتی وصف ناپذیر در میان درختان سرسبز تجربه کنید.

میگویند چون ظاهر این دریاچه شکلی هلالی شبیه به شاخ گاو دارد به این نام معروف است. این دریاچه از آن دسته دریاچه های معدودی است که بر اثر عوامل محیطی ایجاد شده و در دل جنگل واقع بوده و حتی حضور گردشگران با وجود راه ناهموار دریاچه به حاشیه کشیده نشده است. اگر روش استفاده از نرم افزار گوگل مپ را نميدانيد، بر روي اين لينك كليك(لمس) كرده تا شما را در روش استفاده از اين نرم افزار ياري رساند.

باغهای سرسبز و پرشکوفه درختان گردو و گیلاس و سیب در این فصل به معنای واقعی بهار را به شما هدیه میدهند. در این دریاچه قایقهای کوچکی نیز وجود دارند که شما را بر روی آبهای شیرین دریاچه سوار کرده و نقطه به نقطه آن را به شما نشان میدهند. ایران هیچگونه ادعایی بر آب هلمند(هیرمند) بیشتر از مقادیری که طبق این معاهده تثبیت شده است ندارد. گیاهانی همچون آویشن که قبلاً در منطقه به وفور پیدا می شدند حالا بسیار کمیاب هستند.

توده هوای سرد و خشک سیبری : در فصل زمستان از نواحی سیبری وارد کشور شده و باعث سردی و خشکی هوا می شود . ناگفته نماند که وجود این جلبک بهصورت طبیعی باعث پرورش آرتمیا میشود. نوشیدن آب از چشمه و چاه، هرچند به ظاهر این آبها زلال و شفاف و عاری از آلودگی باشند باعث بروز این بیماری میشود. این دریاچه که به نامهای دریاچه «نام» یا «دریاچه بهشتی» شناخته میشود ۱۹۲۰ کیلومتر مربع مساحت داشته و در تبت قرار دارد. به علت حضور یگان حفاظت از محیط زیست و گشت شبانه روزی کنار دریاچه امنیت برقرار است.

دیدگاهتان را بنویسید