بهترین نژاد گاوهای شیری را بشناسید. |

خروسک یا کروپ همچنین ممکن است در اثرآلرژی، قرار گرفتن در معرض مواد تحریککننده یا عفونت باکتریایی ایجاد شوند. پزشک حتی ممکن است از طریق گوش دادن دقیق به صدای سرفههای کودک از پشت تلفن خروسک را تشخیص دهد. لیمو همچنین رادیکالهای آزاد را از طریق تعریق و ادرار از بدن خارج میکند. برخی از مطالعات نشان می دهد که این پرنده در کشورهای آسیای شرقی، مانند هند و جاوه نیز حضور داشته است، این پرنده از طریق راه های تجارت دریایی و جاده ابریشم به کشورهای غربی ارسال شده و در آنجا پرورش یافته است. دوروش ( ج ٬ د ) کاربردی و عملی و تنها راه رسیدن به هدف هستند .

در بین سیاست های مختلف حمایتی، بیمه دام به عنوان راه حل مفید و مناسب برای مقابله با این خطرات، همیشه مورد تأکید بوده است. خسارت های ناشی از هرگونه حمل و نقل دريایی احشام به غير از حمل از طريق خطوط مجاز آبی داخلی. خسارت های ناشی از غفلت بيمه گذار و كاركنان وی در حفظ و نگهداری يا اعمال عمدی كه منجر به جراحت و يا مسموميت احشام گردد. با توجه به این مراحل، برنامههای تغذیهای اختصاصی جهت تولید بیشتر و نگهداری سالم گاوهای شیری اعمال میگردد. اگر دوره خشک بیش از 70 روز باشد، گاو بیش از اندازه چاق میشود در حالیکه تولید شیر در شیردهی بعد بیشتر نبوده و دشواریهای چاقی نیز در پی خواهد آمد.

اما جناب آقای منضور در تمام اموری که بعد از شهریور واقع شدهاست شما وارث همه آن امور نیستید نه اماوارث تبعی هستند وارت علی الاصول نیستید، وارث علی الاصول دولت گذاشتهاید وارث تبعی دولتهای گذشته هستید برای اینکه بنده هیچوقت دولت نبودم که وارث تبعی باشم وزیر هم نبودم شماها که بودهاید وارث تبعی هستید وارت علی الاصول دولت گذشته هستید بنده مقداری اینجا یادداشت دارم، مرحوم رضا شاه در زمان خودش بودجهای داشت کارهائی توی این مملکت شدهاست، خط آهن، کارخانهها ابنیه و تمام آن اصلاحاتی که هر مخالف ومعاندی یک ذره اش را نمیتواند انکار کند هیچ آیا مقایسه میکنیم بودجه آنروز مملکت را با بودجه امروز مملکت، چه جور از آن بودجه استفاده میشد با اینکه همه ناراضی بودند راست هم میگفتند و البته مامورین املاک و البته مامورین ولایات نسبت بمردم تعدی میکردند و این تعدی هم باز از نقطه همان دست مرموز بود که دیدند این شاهی که سیصد سال مثل او برای مملکت نیامده انداختند در اطرافیان فکری و یک وضعیتی که برای آن خدمت شهریور را درست کردند و البته در ضمیر و در ماهیت و در عمل و در فکر آن پادشاه همه اش خدمت بود چطور شد که تمام این خدمات را منعکس کردند چطور شد آن بودجه بود حالا هم بودجهاست بودجه چقدر است شنیدم ۱۲۰۰ میلیون تومان بودجه تهیه شدهاست باز هم برای این بیکارهائی که …

دقت کافی در مورد تامین مورد نیاز گاو شیرده و نسبت صحیح آن با انرژی که میزان قابل توجهی از آن از اندوختههای چربی بدن تامین میشود اعمال نمائید، در این مرحله از مواد ازته غیر پروتئینی صرف نظر کنید و از منابع پروتئینی با تجزیهپذیری کم در شکمبه استفاده نمائید. خسارت های ناشی از اعمال جراحی، تلقيح و مايه كوبی (Inoculation)، مگر اينكه اين موارد به منظور جلوگيری از مرض و يا بيماری های ناشی از حادثه انجام گیرد. بیماری های داخلی شامل: تب شیر یا فلجی بعد از زایمان، سندروم زمین گیری در گاو شیری، سقط جنین بالای سه ماهه (در تلیسه های غیر آبستن که بعداً آبستن شوند و در تلیسه های آبستن و گاو شیری)، جنین مومیایی، ورم پستان فوق حاد، پارگی لیگامان های پستان، آبسه های وسیع پستان، کور شدن حداقل دو کارتیه پستان، نفخ حاد شکمبه، سوء هاضمه ناشی از فلج عصب واگ (انباشتگی و نفخ شکمبه، انباشتگی هزارلا و انباشتگی شیردان)، جابجایی و پیچ خوردگی شیردان در صورت عدم پاسخ به جراحی، اتساع و زخم های خونریزی دهنده شیردان، اسهال مزمن، پیچ خوردگی روده ها، ورم پرده صفاق (پریتونیت)، آب آوردن شکم (آسیت)، فتق دیافراگماتیک، تورم ضربه ای نگاری (TRP)، ورم پرده خارجی قلب (پریکاردیت)، سیروز کبدی، هپاتیت، آبسه کبدی، سنگهای کیسه صفرا، پنومونی، آبسه ریوی، عفونت و نارسائی کلیه، کوری دو چشم.

با توجه به محدودیت رکورد گیری صفات تولید مثلی و تفاوت بعضی از صفات در تلیسه ها و گاو ها، این دو گروه از حیوانات به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفتند. به طور کلی عملکرد تولید مثلی در گله های گاو های هلشتاین ایران در حال کاهش است در حالی که تولید شیر در این دوره به طور چشمگیری افزایش یافته است. بهترین عملکرد تولید مثلی مربوط به دوره های شیردهی دوم و سوم بود و از دوره شیردهی پنجم، عملکرد تولید مثلی کاهش یافت. بیمه دام به دامداران کمک میکند تا به منظور کاهش خطرات، برنامه های مدیریتی و استراتژی های بهتر و پایدارتری را به کار برند.

اگر عملکرد تولید مثلی دام نامطلوب باشد باعث افزایش فاصله گوساله زایی، افزایش حذف غیر اختیاری، افزایش هزینه جایگزینی و کاهش تولید شیر می شود، که در نهایت میزان سود آوری گله را کاهش می دهد. میزان مصرف کنسانتره نباید بیش از 5/2 درصد وزن بدن باشد. با استفاده از علوفههای مرغوب و با کیفیت خوب و عوامل اشتهاآور مصرف ماده خشک را افزایش دهید. مصرف کلسیم باید به کمتر از 100 گرم در روز محدود شود و همزمان فسفر کافی در اختیار گاوها قرار گیرد (35 تا 40 گرم فسفر در روز برای نژادهای بزرگ)، کلسیم بیشتر، به ویژه اگر جیره از نظر فسفر کمبود داشته باشد احتمال بروز تب شیر را افزایش خواهد داد.

در مورد استفاده از مکمل نیاسین که ممکن است از دوره خشک آغاز شده باشد، باید برای گاوهای پر شیر ادامه یابد، در این حالت مصرف غذا احتمالاً بیشتر و احتمال بروز کیتوز، کمتر خواهد بود. گاوهای پر شیر احتمالاً تا هفته بیستم و یا بیشتر، در تعادل منفی انرژی خواهند بود. در بسیار موارد، تعادل انرژی تاثیر به سزایی بر از سرگیری چرخه های تخمدانی پس از زایش دارد، به گونه ای كه تعادل منفی انرژی بروز فحلی پس از زایش را به تاخیر می اندازد.

اگر علوفه کمبود سنیوم دارد، بهویژه هنگامیکه مصرف ویتامین E زیاد نباشد، موجب جفتماندگی میشود. 17- علوفهها را به مدت طولانی ذخیره ننموده و در موقع مصرف از عدم وجود کپک و قارچزدگی و اجسام خارجی مطمئن شوید. در حالیکه عدم تحمل ارثی قند شیر یا کمبود آنزیم لاکتاز معمولا تظاهرش دیرتر و در دوران نوجوانی و بزرگسالی است . مدیریت دوران خشکی با افزودنی های تغذیه ای! 5- گروه گاوهایی که دوره خشکی آنها رو به اتمام است. هيچ جور تو کتم نميرفت که چرا براي حاجي که از مکه مياد، کربلايي که از کربلا مياد، مراسم عروسي، مراسم عزاداري و خلاصه به هر بهانه اي بايد سر يه موجود زنده رو ببرن و حالش و ببرن.

در سال های اخیر عملکرد تولیدی به دلایل مدیریتی، از جمله انتخاب نوع اسپرم، تغذیه و تهویه در این گله ها رو به بهبود است. و فقط انسان های مؤمن و صالح هستند که از این نوع گناه مبرا هستند و تعداد این افراد نیز کم است. در اثر این بیماری ملانین های موجود در سلول های پرنده به شدت ترشح یافته و رنگدانه های سیاهی را در سلول ها از خود برجای گذاشته است که این بیماری به ترتیب به جوجه ها نیز سرایت نموده و در نهایت با ازدیاد آنها شاهد مرغ و خروس های سیاه امروزی هستیم که با قیمت بسیاری بالایی به فروش می روند و غذای مورد علاقه بسیاری از اعیان و ثروتمندان به شمار می رود.

آنها گفتند: این چگونه حکمی است، در حالی که هر دو شاهد داشتند و حق این بود که گاو به کسی تعلق بگیرد که آن گاو نزد او بوده است. گفتند: الآن حقّ (مطلب) را آوردی! 10- هرگونه تغییر در جیره غذایی را بتدریج به انجام رسانید. تغذیه دورهای یا مرحلهای عبارت است از طراحی برنامههای تغذیای گاوها بر اساس میزان تولید، مصرف غذا، تغییر وزن بدن و زایمان. در زمان نگهداری آن در حالت صنعتی در مواقعی با احتساب هزینه غذا، علوفه و داروهای لازم، هر گوسفند روزانه ۴۵۰۰ تومان خرج دارد.

دیدگاهتان را بنویسید