بهترین نژاد گوسفندان ایرانی برای پرواربندی و کشتار روز

البته در گاوآهن بشقابي، نفوذپذيري بشقاب به درون خاك كم ميباشد. چون چرخ عقب گاوآهن به دومنظور یکی تثبیت عمق شخم و دیگر حمل و نقل طراحی گردیده در هنگام شخم بین چرخ را طوری قرار دهید که چرخ در سمت زمین ساده قرار گیرد و به وسیله پیچهای مخصوص عمق شخم را تنظیم نمائید و در هنگام حمل و نقل پین چرخ را جابجا نموده و گاو آهن را به صورت افقی درآورده و با پیچ مخصوص در جای خود ببندید تا گاوآهن به صورت یکپارچه قرار گیرد.

همان طوری که در نمودارشماره (2) نشان داده شده است حتی کراس بریدینگ چرخشی دو نژاد نیز نیاز به مشخصات دقیق و کامل گاو نر را از بین نمی برد. هم خون بودن یا هم خون نبودن خود گاو نر اهمیت ندارد . گاو آهن های برگردان دار، بستر کشت بذر و رشد ریشه را مهیا خواهند کرد. جهت رفاه حال گاوداران گرامی، فروشگاه الوفید اقدام به ارائه بهترین مکمل های گاو شیری از برندهای معتبر و با قیمت مناسب نموده است. مکمل گاو شیری محصولی حاوی کلیه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز گاوهای شیری است که طبق نیاز گروه های مختلف گاو شیری از گاوهای پر تولید تا گاوهای کم تولید توسط متخصصین تغذیه گاو شیری فرموله شده و توسط میکسرهای افقی با مواد حامل ترکیب می شوند.

مدیران موفق واحد های تولید دامی با عجین نمودن هنر و تجربه ی گذشتگان با علوم پیشرفته ی تغذیه ای امروزی که آمیزه ای جالب توجهی را تحت عنوان مدیریت تغذیه ای به وجود آورده اند که با کاربرد علمی این برنامه ها در مزارع دامپروری و با سود آورنمودن این بخش تولیدی برای سرمایه گذاران این واحد ها که زمینه ی مطمئنی در رابطه با تضمین اقتصادی فعالیتشان فراهم می آورند . حالا وقت آن رسیده که در رابطه با نژادها مختلف در ایران آشنا شوید.

پاسخهای منطبق با استرس گرمایی شامل اختلال در تغذیه ، افزایش میزان تنفس، له له زدن، تعریق، دنبال سایه گشتن ، نوشیدن مکرر ، اتساع عروق، تغییر در ترکیبات شیر و عملکرد تولید مثلی است. برای اینکار باید محیطی نیمه سایه را برای آن فراهم کرد. 4) از هر میزان همخونی در هر سطح هزینه ای باید اجتناب شود.این جمله نیز اشتباه است زیرا هدف؛ تلقیح گاوهایی است که حد اکثر سود دهی را دارند.

با توجه به سیر صعودی موجود ؛ اجتناب از هم خونی نگرانی عمده اکثر گاوداران شده است. همانطوری که در نمودار (2) نشان داده شده است حتی سامانه کراس بریدینگ چرخشی دو نژاد مختلف نیز هم خونی را حذف نمی کند. مصرف گل گاو زبان نیز به دلیل وجود آلکالوئیدهایی که در این گیاه است برای جنین مضر است و مصرف گل گاو زبان در بارداری مجاز نیست. در این مدل برای هر گاو یک جایگاه دیده می شود. تغذیه نامناسب و ضعف مدیریتی در پرورش گوشت گاومیش موجب تولید گوشت های بی کیفیت از گوساله های گاومیش می شود.

فاکتورهای متعددی نیاز و قابلیت دسترسی ویتامین ها و مواد معدنی را در گاو تحت تأثیر قرار می دهند و از آنجایی که میزان مواد معدنی و ویتامین ها در اقلام خوراکی نظیر غلات و علوفه ها بسیار متغیر می باشد، لازم است نیاز گاوهای شیری از طریق افزودن مکمل های ویتامینه و معدنی به خوراک تأمین شود. تنها معده چهارقسمتی (نه چهار معده ای) به گاو اجازه می دهد که مواد خوراکی با کیفیت پایین را به فراورده های شیری با کیفیت بالا تبدیل نماید. از آنجایی که حفظ شجره گاوهای گله و اسپرمها میتواند کاری سخت و طاقت فرسا باشد؛ برنامه های انتخاب اسپرمی مانند جی ام اس برای محاسبات شما کاربرد دارد .

یکی از این برنامه ها سامانه مدیریت ژنتیکی شرکت ای بی اس یعنی برنامه جی ام اس است. اگر یک گاو ماده ای با گاو نر خویشاوند تلقیح شود ؛ هم خونی اتفاق می افتد . همخونی به این مسئله بستگی دارد که آیا گاو نر با گاو ماده ای که در حال جفتگیری است خویشاوند است یا نه. این کار می تواند توسط آموزش چگونگی محاسبه هم خونی انجام شود.همانطوری که در شکل (2) نشان داده شده است ضریب هم خونی با محاسبه بازگشت های نسلی به اجداد مشترک گاونر و ماده طرفین شجره محاسبه میشود.یک راه ساده تر کار کردن با برنامه حرفه ای انتخاب اسپرم می باشد.

3) در صورت استفاده از اسپرمهای شرکت های تلقیح مصنوعی متفاوت از هم خونی پیش گیری میشود. نکات کاربردی در مدیریت تغذیه ای گاو های شیری.. مدیریت عالی آغوز یعنی ۴ لیتر آغوز پر کیفیت (بیش از ۴۵ تا ۵۰ میلی گرم در میلی لیتر IgG؛ کمتر از ۱۰۰ هزار CFU در هر میلی لیتر از باکتری) در ظرف ۴ ساعت پس از تولد برای گاو های هلشتاین برای تضمین اینکه گوساله ها انتقال موفقی از ایمنی غیر فعال و انتقال مواد مغذی پس از تولد داشته باشند حیاتی است.

معمولاً زیر شکن خاک را در اعماق ۴۵ تا ۷۵ سانتیمتری و گاهی بیشتر باز می کند درراس اسکنه های متوسط و کوچک بیلچه های کوچک و قابل تعویضی سوار می کنند. در خروسهای مسن، وزن گاهی به ۶ تا ۵/۶ کیلوگرم و بیشتر هم میرسد. گاو آهن های 7 خیش یا بیشتر معمولاً به صورت دنباله بند طراحی می گردند. تجزیه و تحلیل های آماری با استفاده از رویه های مدل های خطی تعمیم یافته و تابعیت نرم افزار آماری SAS انجام شد. در بعضی موارد که بیمار دچار کم آبی شده باشد تزریق وریدی مایعات نیز توسط دکتر متخصص تجویز خواهد شد.

وظایفی از جمله تولید ردوپسین (رنگدانه بینایی جهت دید در نور کم)، رشد و توسعه طبیعی جنین، اسپرماتوژنز، حفظ بافت اسکلتی، حفظ بافت اپی تلیال، محرک ایمنی میانجیگری شده سلول و نیز ایجاد شرایط تولید مثلی مطلوب برای ویتامین A ذکر شده اند. پس از زایش تولید شیر به سرعت افزایش می یابد و در ۶ تا ۸ هفته به بیشترین مقدار می رسد اما مصرف غذا نسبت به نیازهای تولیدافزایش نمی یابد به گونه ای که بیشترین مقدار مصرف ماده ی خشک ۱۲ تا ۱۵ هفته پس از زایش خواهد بود از این رو بیشترین ماده گاوهای شیرده برای ۸ تا ۱۰ هفته در حالت تعادل منفی انرژی خواهند بود .

با برنامه جی ام اس تا هفت نسل می توانید در شجره به عقب برگردید. برخی مطالعات هم نشان میدهد که نوردهی روز-کوتاه در دوره خشکی باعث افزایش مقاومت دام و پستان به عفونت های جدید می شود. 3- آب و هوای دریاچه های بزرگ و ایالت های شمال شرقی شبیه به شمال اروپاست. صنعت شیر در امریکا در نواحی اطراف دریاچه های بزرگ و بخش شمال شرقی و همچنین ایالت کالیفرنیا ، ایالت های اصلی تولید کننده شیر هستنند.

نمودار (1) متوسط همخونی محاسبه شده توسط مرکز آ ای پی ال وابسته به وزارت کشاورزی آمریکا برای نژاد های مختلف گاو شیری را نشان می دهد. با این وجود، تنظیم و رفع نیازهای خاص تغذیه ای دام در طی این دورههای مختلف عمر دام ضروری میباشد. با توجه به اینکه قیمت گذاری در این سایت ها تحت هیچ نظارتی انجام نمی شود و هر فردی می تواند نسبت به کالای اعلامی خود نرخ تمام شده ای به دور از ضوابط تعیین کند، بنابراین امکان افزایش روانی نرخ دام در این سایت ها برای افراد سودجو و دلال ها فراهم شده است.

با این ها تا حدی هم خونی بدست می آید ولی همه اجداد مشترکی که در شجره موجود است را از دست می دهید. گرنزی: گرنزی تا حدی از جرسی بزرگتر است. جرسی ها نسبت به تمامی نژادهای دیگرزودتر بالغ می شوند و سریعتر به اوج تولید شیر می رسند. به طور کلی زیر شکن خاک را در عمق 75-45 سانتی متری باز کرده و آن را در راس اسکنه های کوچک و بیلچه های کوچک و قابل تعویض سوار می کند.

۹- کاهش ماده خشک مصرفی در کل گله یا در گروه های خاص. آنستروس و استروس در گاوهای شیری.. گاوهای جرسی به خلوص نژادی شهرت دارند. شیر نژاد جرسی به علت کاروتن زیاد زرد رنگ می باشد. شیر جرسی ها در مقایسه با سایر نژادها بیشترین درصد چربی و همچنین مواد جامد بدون چربی را دارد. با توجه به پستهای گذشته در زمینۀ بز سانن و آلپاین و مقایسه آنها با گاو شیری برای آیندۀ سرمایه گذاری در این موارد (تولید شیر مقرون بصرفه)، این پست بعنوان خلاصۀ مجموع این مطالب برای شما تهیه شده است.

گوساله های این نژاد به دلیل وزن پایین در هنگام تولد ( 24 تا 36 کیلوگرم ) در مقایسه با گوساله های هلیشتاین و براون سوئیس برای تولید گوشت سفید برتری کمتری دارند. این مساله باعث ایجاد گاوهایی تحت عنوان «سوپر هلشتاین» شدهاست که توانایی تولید ۶۰-۸۰ کیلوگرم شیر در روز را دارند. این نوع از ادوات در دو نوع یک زانویی و دو زانویی وجود دارند. 1) در صورت انجام کراس بریدینگ (آمیخته گری) از هم خونی اجتناب میشود . انتخاب اسپرمی که خارج از خطوط خونی گله شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید