به طور معنی­داری کاهش یافت

در این تحقیق مکانیزم جدیدی برای اصلاح زاویه استقرار خیش گاوآهن کیانمهر و همکاران طراحی و ساخته شد. از ادوات کشاورزی می توان به ادوات خاک ورزی اولیه می توان به گاو آهن برگردان دار، گاو آهن بشقابی، گاو آهن چیزل، گاوآهن دوار، پشته ساز نهر کن و سایر ادواتی که خاک را زیر و رو می کنند و آن را ناهموار می نمایند اشاره نمود. اقلامی که می توانند مشکل ساز باشند شامل: خوراک های کپکی، علوفه لگومینه تازه مثل یونجه و شبدر سفید می باشند. می توانید این تحقیق رشته دامپزشکی را به صورت فایل word دانلود نمایید.

برخلاف تصور درصد بزرگی از واحدهای گاوداری فعال در ایران به صورت سنتی و در مناطق روستایی فعال هستند. تصور می¬شود که افزایش متابولیت¬های PGF2α و کورتیزول قبل از زایمان ممکن است شاخص باقی ماندن جفت در گاوها باشد. توزیع زمان باقی ماندن جفت دو حالته گزارش شده است، اولین حداکثر در روز سه بعد از زایمان و دومین حداکثر تا روز هفت بوده است. اسید سیالیک (SA)، یک مشتق استیله از نورآمینیک اسید است که به طور گسترده ای در بافت های پستانداران توزیع می شود. در بررسیی، تولید PGF2α به وسیله کوتیلدون¬های گاو موقعی که پرده¬ها جدا شدند افزایش یافت در صورتی که تولید PGE2α موقعی که پرده¬ها باقی ماندند افزایش یافت.

به این دلیل، پیشنهاد شده است که در گاوهای مسن¬تر باقی ماندن جفت، عدم دفع جفت طی شش ساعت بعد از زایمان است. باقی ماندن اولیه پرده¬های جنینی، از نقص جدا شدن کوتیلیدون از کارانکل¬های مادری حاصل می¬شود، در صورتی که باقی ماندن ثانویه به مشکل مکانیکی در دفع پرده¬های جنینی که قبلا جدا شد است (یعنی سستی رحم) مربوط می¬شود. جمع شدن رحم با تجزیه¬ی کامل کلاژن و پروتئین¬های دیگر همراه است.

جدا شدن پرده¬های جفت نشان می¬دهد که جمع شدن رحم طبیعی انجام می¬شود. پروژسترون بیش از استروژن، کلاژناز رحمی را مهار، و جمع شدن رحم را کند می¬کند. با افزایش سن دام، انقباض¬های رحمی کم شده و در نتیجه توانایی رحم برای دفع جفت کاهش می¬یابد. میزان وقوع باقی ماندن پرده¬های جنینی و بیماری¬های بعد از زایمان با تعداد زایمان تغییر می¬یابد، به همین دلیل تعریف جفت¬ماندگی نیز ممکن است وابسته به سن یا تعداد زایش باشد. از نظر تئوری، همه¬ی گاو¬هایی که زایمان می¬کنند، باقی ماندن پرده¬های جنینی را دارند. انجام نشدن پروتئولیز کوتیلدونی (لیز شدن کلاژن) به نظر می¬رسد عامل اصلی باقی ماندن پرده¬های جفت باشد ( Hur و همکاران، 2011). اگر سیستم¬های چسبیدنی جفت به شکل آنزیمی از بین نرود، پرده¬های جنینی باقی می¬مانند.

بسیاری از دامداران برای ماندن در این صنعت، امروزه به دنبال افزایش بازده خوراک و بهبود ارزش شیر تولید شده با بالا بردن سطح ترکیبات آن می باشند. اندازه بهاربند در مقایسه با اندازه شیردوشی طوری تغییر یافت تا بتوان زمان بیرون ماندن دام برای شیردوشی را دستکاری کرد. سن اندازه موثر جمعیت برای هر فاصله از رابطه c2/1 محاسبه می­شود. سرعت رشد بدن و رویش پرها در بین افراد این گروه نژادیدر ابتدا کند میباشد، ولی از سن سه ماهگی به بعد از سرعت رشد نسبی خوبی برخوردار میشوند. دسته اول فقط جهت تأمین نیازهای ویتامینی و معدنی مورد استفاده قرار می­ گیرند اما پیش­ مخلوط ­های دامی علاوه بر تأمین نیازهای ویتامینی و معدنی، با بهره­ گیری از افزودنی ­های مجاز سعی در تأمین نیاز و بهبود راندمان تولیدی دارند.

عموميت داشتن يک نژاد در يک منطقه سبب مىشود که اصلاح و بهبود آن بهتر صورت بگيرد، علاوه بر اين گاودار مىتواند حيوانات اضافى در گله خود را بفروشد و برعکس در صورت نياز به تليسه جهت جايگزينى و يا گاو نر بهعنوان پدر گله بهراحتى از منطقه تأمين بکند. قسمت مهمی از مواد مغذی ذکر شده صرف انجام درست وظایف فیزیولوژیک لازم گاو ها جهت تولید شیر می شود . در مجموع قطری ها با استفاده از این تجهیزات مدرن می توانند محصول با کیفیت و مطابق استانداردهای بین المللی تولید کنند؟ تأخیر در دفع جفت بیشتر در گاوهایی دیده می¬شود که با دگزامتازون وادار به زایمان شده¬اند تا در گاوهایی که در آن¬ها زایمان طبیعی صورت می¬گیرد.

به نظر می¬رسد در بعضی از گاو¬ها، بین جدا شدن و دفع جفت یک یا دو روز فاصله باشد. عدم تعادل هورمونی قبل از زایمان، در جفت¬ماندگی بعد از زایمان مؤثر می¬باشد. قبل ا زخرید گاو شیری باید ازسالم و بیمار نبودن آن اطمینان پیدا کنید. جفت¬ماندگی یکی از ناهنجاری¬های تولیدمثلی رایج پس از زایش در گاو شیری محسوب می¬شود. ۳. تقاضا به توليدات او در جامعه وجود داشته باشد. استعداد چريدن آن ضعيف و رنگ شير و چربى بدن او زرد رنگ است از نظر توليد گوشت اهميت چندانى ندارد.

رنگ آن سياه- سفيد و يا قرمز-سفيد است، خاستگاه آن هلند بوده ولى در اکثر نقاط پراکنده شده است، قابليت سازگارى بيشترى دارد، مقاومت آن در برابر سرما بيشتر است، استعداد چريدن آن ضعيف است. انرژی مورد نیاز برای خاکورزی در این نوع گاو آهن در مقایسه با گاو آهن برگرداندار در حدود سه برابر می باشد. ۶- فاضلاب کشتارگاهها، باید پس از تصفیه کامل حیاتی و تولیدی، در زمینهای کشاورزی یا چاه فاضلاب، برحسب امکانات جاری شود. طی بازدید انجام شده از سالن همایش های پردیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی کرج واقع در کرج مقرر گردید که دومین همایش ملی لنگش و آسایش گاو شیری و ششمین همایش بین المللی جراحی دامپزشکی به همراه پانزدهمین همایش ملی جراحی، بیهوشی و تصویر برداری تشخیصی و به ترتیب در تاریخ های 27-25 و29-27 تیر ماه 1401 توسط انجمن جراحی دامپزشکی ایران با همکاری دانشگاه تهران برگزار گردد.

این گاو ایرانی جثه ای متوسط داشته و نژاد آن شیری – گوشتی است که در میان گاوهای ایرانی بهترین نژاد از نظر تولید گوشت است. 1- گاوها را بر اساس مرحله ی شیرواری یا میزان تولید که دسته بندی نموده و و بر اساس نیازهایشان تغذیه نمایند . در هر صورت بر اساس تعداد رأس گاوهایی که دارید، باید زمین مورد نظر را انتخاب کنید. به هر حال بررسی میدانی تغذیه گله با TMR نشان می دهد که تغذیه در دوره خشکی تاثیر روی PH شکمبه در دوره شیر دهی ندارد این نتایج نشان داده اند که خوراک با ماده خشک بالا بیشترین اهمیت را در خطر (SARA) داشته اند.

در دوره¬ی انتقال توسط آزمایش الایزا از 3 هفته قبل از زایش تا یک هفته پس از آن، مورد بررسی قرار گرفت. 7- عمق پستان عمق پستان یعنی بررسی وضعیت کف پستان (به غیر از نوک آن) با مفصل خرگوشی پاهای عقب. در برنامه های عمرانی دولت در بخش کشاورزی، فعالیتهای دامپروری به شیوه صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و توسعه این فعالیت ها برای افزایش تولید شیر و گوشت مورد نیاز مردم شتاب بیشتری در اقتصاد کشور گرفته است. با توجه به اینکه در این چند ساله اخیر تولید شیر گاوها به دلیل اصلاح ژنتیکی افزایش یافته است.

بزرگترين و پراکندهترين نژاد، در بين نژادهاى گاوهاى شيرى است. براون سويس بعد از هلشتاين بزرگترين نژاد از نژادهاى شيرى است. در موقع انتخاب بايد بيشتر در انتخاب افرادى که توليد زيادى دارند تأکيد بشود تا نژاد درصد چربى شير در نژادهاى مختلف متفاوت است، در بعضى از جوامع تقاضا براى شير با درصد چربى بالا بيشتر است ولى در بعضى ديگر جوامع برعکس است. آنالیز¬های آماری نشان می¬دهد که شانس وقوع جفت ماندگی در شکم¬های مختلف، متفاوت است. نژاد سوئیس براون در اواخر دهه 1800 به آمریکا برده شد. نژاد اروکونا ها تخم های رنگارنگ قشنگ می گذارند .

دیدگاهتان را بنویسید