دریاچه های ایران (1)

کافئین میتواند باعث تحریک روده و حرکت آن شود . پس از آن یکی از حواریون تمام آنان را در دریاچه ارومیه غسل تعمید داد. این دریاچه که در جاده چالوس و در نزدیکی مرزن آباد قرار گرفته، منظره بسیار زیبایی دارد. وجود سفرههای غنی نفت و گاز در بستر و حاشیه این دریا و بهرهبرداریهای گسترده از این حوزهها در طول قرن گذشته که عمدتا از سوی کشور شوروی سابق و کشورهای تازه استقلال یافته آن انجام گرفته، منشاء آلودگیهای بسیاری در منطقه شده است. اگر سرطان روده بزرگ توسط بیوپسی تأیید شود، آزمایشاتی برای تشخیص مراحل بیماری انجام می گیرد تا مشخص شود آیا سرطان در سایر اندام های بدن شیوع یافته است یا خیر.

بسیاری از شرایط دیگر می تواند باعث ایجاد خون در مدفوع شود. از اواخر پاییز تا آخر زمستان سفر به دریاچه ارواح به دلیل نامناسب بودن شرایط جاده توصیه نمیشود. در فصل زمستان این کوه ها پذیرای برف زیادی هستند و با گرم تر شدن هوا، همین برف ها آب شده و باعث جاری شدن این رودخانه زیبا می شود. براساس بررسی های انجام شده در سال 2015 ، ویتامین C که در میوه ها و سبزیجات زیادی وجود دارد ، به پاکسازی روده بزرگ کمک می کند. سلول های سالم به صورتی رشد می کنند و تقسیم می شوند که بدن عملکرد طبیعی خود را ادامه می دهد اما هنگامی که DNA سلول ها صدمه می بیند و سرطانی می شود سلول حتی علیرغم عدم نیاز به سلول جدید، دائما تکثیر می شود.

مرحله بندی میزان پیشرفت سرطان کولورکتال را مشخص می کند. بیماریهای التهابی روده. بیماریهای التهابی مزمن روده مثل کولیت اولسراتیو (ulcerative colitis) یا بیماری کرون (Crohn’s disease) احتمال سرطان کلون را افزایش می دهند. شیمی درمانی در سرطان کولورکتال متاستاتیک به اثبات رسیده است که باعث افزایش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی بیمار می شود. در سالهای ۲۸تا۳۳ق (۶۶۲-۶۴۲م)، همزمان با خلافت عمر و عثمان و پس از تصرف بخش بزرگ سرزمینهای تحت سلطه ساسانی توسط مسلمانان، یزدگرد سوم، به مناطق بلخ و تخار در شمال افغانستان کنونی گریخت.

تحقیقات نشان داده است که مصرف زیاد غذاهای سرشار از فیبر با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ ارتباط دارد. تحقیقات در این زمینه نتایج متفاوتی داشته است. چیزی که در این تالاب توجه همه را در به خود جلب خواهد کرد، درختان خشکیده سرتاسر تالاب است. همچنین با توجه به توصیه پزشک در این مرحله از آمادگی قبل از کولونوسکوپی باید از مصرف غذاهای قرمز یا نارنجی خودداری کرد، زیرا روده بزرگ فرد را به عارضه خونریزی شبیه میسازد. توجه داشته باشید که بهتر است با این قانون مخالفت نکنید. علی اکبر محرابیان، وزیر نیروی ایران اخیرا در بازدید از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت حق آبه هیرمند، گفت: سه ماه است که با طرف افغانی مذاکره می کنیم، سفری را وزیر مربوطه به ایران داشت و مذاکراتی در این راستا صورت گرفت.

با انتخاب (حسن روحانی) به سمت ریاستجمهور و شکلگیری دولت یازدهم، برنامه نجات دریاچه ارومیه مورد تأکید قرار گرفت و کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به مدیریت معاون اول رئیسجمهور تشکیل شد. پزشکان به بیماران توصیه می کنند تا معاینات جسمی و آزمایش خون از جمله CEA خود را هر سه ماه برای دو سال اول و سپس با مراتب کمتر پس از آن پیگیری کنند. هراز رودی 150 کیلومتری است که دشتی بزرگ در استان مازندران را آبیاری میکند و سپس به دریای کاسپین میریزد. رول گلایدر یا همان زیپ لاین دریاچه چیتگر، اولین زیپ لاین ریلی ایران به حساب میآید که شامل ریلی پرپیچوخم با ۱۲۰ متر طول است و هیجان بالای آن، نفس را در سینه هرکسی حبس میکند.

گاهی اوقات، پزشک نوشیدن کل محلول را در شب قبل از کولونوسکوپی تجویز میکند. یکی از نخستین اشارات به دریاچه ارومیه در کتیبه سده نهم پیش از میلاد مسیح در شلمنسر سوم (سلطنت بین ۸۵۸-۸۲۴ قبل از میلاد) به دو نام در محل دریاچه ارومیه اشاره شده: پرسواه (به معنی ایرانیان یا پارسیان) و ماتای (یا میتانیها). اگر کولونوسکوپی مثبت باشد، به این معنی که سلولهای سرطانی یا پیش سرطانی وجود دارد و پزشک مداخلات بیشتری را توصیه خواهد کرد. به گفته یکی از اهالی «آنها ماهیگیر و صیاد هستند، زمین برای کشاورزی ندارند و این بدین معناست که اگر ماهی نباشد، زندگی هم نیست».

آزمایش ایمونوشیمیایی یک آزمایش کمی است که برای تشخیص پولیپ و سرطان حساس تر و خاص تر انجام می گیرد. آمادگی قبل از کولونوسکوپی یا مراقبتهای بعد از آن کمی سخت به نظر میرسد. در این آزمایش مقدار کمی از مدفوع بیمار در هنگام افزودن یک ماده شیمیایی آزمایش می شود. از اینجا به بعد مسیر شمال را در پیش می گیرد. پزشک محدوده را از طریق روده بزرگ پیش میبرد تا آن را بررسی کند. ساعت شش یک قرص متوکلوپرامید خورده و ساعت هفت بسته سوم پودر مصرف و بعد از آن یک قرص بیزاکودیل خورده شود.

پس از کولونوسکوپی، فرد برای بحث و اطلاع در مورد نتایج یا یافتههای آزمایشات به پزشک مراجعه خواهد کرد. امروز «تالاب» واژه ای درست برای هامون نیست، زیرا هامون بیش از آنکه به تالاب شباهت داشته باشد، حالا زمینی خشک و تفتیده است. حجت میانآبادی در گفتوگو با خبرنگار محیط زیست باشگاه خبرنگاران پویا، در رابطه با تامین حقآبه تالاب هامون از رودخانه هیرمند گفت: رودخانه هیرمند از چند رود مختلف از جمله ارغنداب, فراح رود, خاشرود و هاروت رود تشکیل شده است که عمده آنها در انتها وارد تالابهای بینالمللی هامون میشوند.

رویکردهای مختلفی وجود دارد، اما هدف همه آنها تخلیه روده بزرگ از مدفوع است تا پزشک بتواند آن را به وضوح مشاهده کند. در بهار ۱۳۷۸ش طالبان پس از تصرف بامیان، تعدادی از شیعیان آن را قتل عام کرد. از پزشک بپرسید از چه زمانی غربالگری سرطان روده را شروع کنید. در یک قرار ملاقات کولونوسکوپی چه انتظاری باید داشت؟ فرد همچنین با پرسنل پرستاری که در طول کولونوسکوپی با آنها در اتاق خواهند بود و همچنین نمایندگان بیهوشی ارائه کننده آرامبخش ملاقات خواهد کرد.

همچنین فنلاند به عنوان سرزمین هزار دریاچه شناخته میشود (۱۸۷٬۸۸۸ دریاچه در فنلاند وجود دارد که ۶۰٬۰۰۰ از آنها دریاچههای بزرگ هستند). دریای خزر به عنوان سومین دریاچه عمیق با کشورهای روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و آذربایجان همسایه است. رئیس اداره محیط زیست نیز اعلام کرده بود که با خشکشدن دریاچه ارومیه، شهر تبریز باید تخلیه شود. تالاب بینالمللی گاوخونی: تالاب گاوخونی که باتلاق گاوخونی نیز نامیده میشود، تالابی است در استان اصفهان که مقصد نهایی رودخانه زایندهرود میباشد. سرچشمه اصلی این دریاچه، آب های جاری از ذوب برف کوه های زاگرس است که سراسر این دریاچه را محصور کرده و نیز رودخانه نازلوچای است که از به هم پیوستن آب های جاری ترکیه و آب های جاری ایران به وجود آمده است که پس از طی مسافتی، بالاخره در تنگه سرسبزی باعث پیدایش دریاچه مارمیشو می شود.

در کولونوسکوپی یک لوله طولانی و انعطاف پذیر به داخل روده وارد می شود. همچنین این قسمت طولانی ترین بخش روده کوچک است. اگرچه این گروهها برای همه افراد قابل استفاده نیست اما آن ها اطلاعات ارزشمندی درباره وضعیت شما و همچنین حمایت عاطفی فراهم می کنند. همچنین مردم باید درمورد ارزش برنامه های غربالگری آموزش های لازم را ببینند. یکی از برترین این بخشها که در هر روزی از هفته مورد استقبال مردم قرار میگیرد، بام لند است.

این را امتحان کنید: هر روز صبح ، قبل از صبحانه ، 2 قاشق غذاخوری نمک دریا / نمک هیمالیا را در یک لیوان آب ولرم مخلوط کنید. چرا نسبتاً شیرین چون در هر گرم آن بین ۱۱ تا ۱۳ گرم نمک وجود دارد این مقدار برای آب دریاهای آزاد و اقیانوسها ۳۴ گرم در لیتر است. این محل در تمام سال قابل بازدید است و در هر فصل ویژگیهای خاص خود را دارد که حتما میتواند شما را شگفتزده کند.

دیدگاهتان را بنویسید