دمنوش شمیم دارای طبع معتدل است

قبل از سرو صبحانه، سیبهای پخته را در ظرف بریزید و با یک قاشق خامه، دو عدد گردو، عسل و کمی پودر دارچین تزئین کنید. هر بار که برای بار اول چیزی رو دستور میکنم معمولا مطابق دستور پیش میرم ولی ایندفعه جسارت بخرج دادم از مقدار کره کیک کم کردم در واقع 50 گرم کره ( چشمی) و کمی روغن مایع ریختم و در مجموع فکر نمیکنم 100 گرم هم شده باشه .. عسل هم نداشتم پس اونور هم فاکتور گرفتم .

در میوه انگور فرنگی تیغ دار، مقدار قند (حدود ۷ درصد دکستروز و لوولوز) و در حدود ۱/۵درصد اسیدهای آزاد، نظیر سیتریک اسید، مالیک اسید و وینیک اسید و در میوه نرسیده سوکسی نیک اسید، کمی مواد آلبومینوئیدی، تانن و… توت فرنگی: یکی از انواع میوه ها که سبب افزایش هورمونهای چربی سوز در بدن و در نتیجه کاهش وزن میشود، توت فرنگی است. در این بیماری که به اصطلاح زبان جغرافیایی نامیده میشود، سطح زبان دارای ظاهری نقشه مانند و پر از تکههای صاف و قرمز و زخمی است که روزانه حرکت کرده و جا به جا میشوند.

ماده غیر مغذی و فعال که به طور طبیعی در این گیاه وجود دارد، به کاهش آسیب عضلات و ماهیچه های قلب کمک میکند و در کاهش و تنظیم سطح کلسترول بدن نیز تاثیر گذار میباشد و از حملات قلبی و سایر بیماری های قلبی،عروقی جلوگیری میکند. به طوري که با کاربرد امتيازهاي يازده صفت شامل شمار پيچک هاي متوالي، شکل پهنک برگ کامل، مقطع عرضي برگ کامل، شمار پارپهنک (lobe)، شکل دندانه، زمان آغاز رسيدن حبه، اندازه، شکل و رنگ پوست حبه، ميزان آنتوسيانين گوشت و تشکيل دانه، به عنوان يک “گياه کد” و يا بروز چهار صفت شامل رنگ ميوه، تشکيل دانه، طول پيچک و مقطع عرضي برگ کامل، رقم ها به طور دقيق از همديگر متمايز شدند.

دیدن انگور یاقوتی در خواب نشانه ثروتی است که موجب خوشحالی شما خواهد شد ولی همان طور که دانه های انگور یاقوتی ریز هستند این ثروت هم به امور جزئی و کوچک مربوط می شود. اندر حکایت بسته بودن دهن و کوتاهی زمان افطار تا موقع خواب میوه های خونه باد کردن و اون طراوت اولیشون رو دارن از دست میدن . یه ضرب المثل هست میگه : طرف به نون پدر افتاده حکایت حالا ی شایانه -گفت مامان میشه کیک رو خورد ؟

انگور وقتی شسته میشه باید تو زمان کوتاهی هم خورده بشه ولی مگه بعد از افطار چقدر میشه خورد ؟ تو این ماه برعکس دهنت بستس اما همه چی برای خوردن در حد لالیگا پیدا میشه . اگر صبح از خواب بیدار شده و احساس کردید رنگ زبانتان به زردی میزند، برای کشتن سریعتر باکتریها، محلول آب و هیدروژن پراکسید غرغره کنید، تا حد امکان از مصرف غذاهای چرب و نشاستهای خودداری کنید و فیبر را به وعدههای غذایی خود اضافه نمایید.

خبرگزاری «حوزه»، در ادامه انتشار سلسله درس های خارج فقه مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی، قسمت سوم تقریر درس این مرجع فقید شیعه با موضوع: « حرمت آب انگور جوشیده و بررسی حد بر نوشیدن آن » را منتشر می کند. در این حالت یک پوشش سفید ضخیم و سنگین بر روی سطح زبان به وجود میآید که به لوکوپلاکیا معروف است؛ پوشش حاصله ممکن است ناشی از دود سیگار یا سوزش زبان باشد. در یک نگاه خوشبینانهتر خوردن برخی مواد غذایی مانند انگور و بلوبری، کمبود ویتامین B۲، واریس زبان، بیماریهای کلیوی و بیماری آدیسون نیز رنگ روی زبان را به آبی یا بنفش تغییر میدهند.

اگر قلب خون را درست پمپاژ نکند یا اکسیژن کافی در خون وجود نداشته باشد، رنگ زبان بنفش مایل به آبی میشود. در بدترین حالت ممکن، رنگ آبی یا بنفش زبان میتواند نشانهای از مشکل قلبی باشد. سفیر روسیه در دربار قاجار، در اثر خود به نام شرح آسیای مرکزی، از قبایل قراقرقیز، قرقیز، قراقلپاق­، کوراما، تراکمه و ازبک­ به همراه ایرانیان یا تاجیک­ها نام میبرد که در ترمذ و اطراف آن پراکنده بودند. افرادی که برای ناراحتی معده قرص بیسموت مصرف میکنند، ممکن است پس از مدتی با تغییر رنگ سطح زبان خود به سیاه مواجه شوند.

مصرف غذاهای سرشار از ویتامین A مانند هویج، سیب زمینی شیرین، کدو حلوایی، طالبی، اسفناج و کلم و همچنین غذاهای سرشار از ویتامین B۱۲ مانند جگر، ماهی، گوشت گاو و حبوبات برای تغییر این شرایط پیشنهاد میشود. طعم آن مثل کیوی و آناناس و سیب شیرین است و از جمله میوه های سرشار از ویتامین سی به شمار می رود. اما اگر اصرار دارید این میوه ها را قبل از سن ۱۲ ماهگی معرفی کنید می توانید یکبار امتحان کنید و سپس حواستان به لب ها، دهان و ناحیه پوشک باشد. بهداشت خوب دهان و دندان از جمله مسواک زدن سه بار در روز، نخ دندان و ترک سیگار و نوشیدن آب کافی جهت پاکسازی زبان و دندانها از جمله راههای درمان یا حتی پیشگیری از این عارضه خواهد بود.

قرمزی رنگ زبان در کنار صافی سطح روی آن میتواند حاکی از التهاب زبان (گلوسیت) یا بیماری پلاگر ناشی از کمبود ویتامین b۳ و کمبود نیاسین باشد. بافت توتفرنگی مانند و قرمز رنگ زبان ممکن است از اولین علائم تب اسکارلت (مخملک) یا نشانه بیماری کاوازاکی در کودکان باشد. کمبود اسیدفولیک و ویتامین B۱۲ نیز ممکن است باعث قرمز شدن سطح زبان شود. سیگار کشیدن و متعاقباً مشکلات ریه نیز از دیگر دلایل قهوهای شدن سطح روی زبان است. زبان سالم صورتی رنگ است و روی سطح آن غدد بسیار کوچکی به نام پاپیلا وجود دارد؛ هر تغییر رنگ و بافت ناگهانی باید توسط پزشک بررسی شود.

زنگی آبادی و سلطانی(1387) در مقاله ایی با عنوان سنجش سطوح توسعه کشاورزی در شهرستانهای استان اصفهان با استفاده از تکنیک تحلیل عاملی و خوشه ایی و بهره گیری از 24 شاخص، به بررسی وضعیت کشاورزی در سطح شهرستانهای استان اصفهان و رتبه بندی آنها در چهار سطح پرداختند. در این مقاله یک راهنمای جامع برای رنگهای مختلف زبان و معانی پشت آنها ارائه شده است؛ با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید