دیدن دریا، دریاچه، اقیانوس در خواب چه تعبیری دارد؟

و دارای شعبات زیادی است که می توان از رودخانه های لوگر، سرخرود، و کنر نام برد. اما در حوالی دهه 60 میلادی نیمی از آب دریا به علت تغییر مسیر رودخانه و همچنین دستکاری انسان از دست رفت. وجود طبقات گرمایی که دریاچه را به سه زیستگاه با شرایط و گونه های زیستی متفاوت تقسیم نموده است این پدیده منظم گرمایی که عمدتاً در فصل تابستان در این دریاچه دیده می شود باعث می گردد در زمان گرم شدن هوا و بالارفتن درجه حرارت آب در تابستان سه طبقه مشخص گرمایی ایجاد گردد که طبقه زیرین با حدود یک سوم گرمای سطح آب محیط مناسبی را جهت زندگی ماهیان سرد آبی فراهم می نماید.

مادرش انسان ملایم­تر ولی سرد و بی­ عاطفه بود. شاید مسیر اوان به عقیده برخی مسافران کمی سخت باشد ولی ما به شما قول میدهیم پس از رسیدن به دریاچه از پیمودن این مسیر پشیمان نخواهید شد. حالا اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید به غیر از قاب تلویزیون، بعضی از جانواران را با چشم و کمی از نزدیکتر ببینید، بد نیست به کمپ زدن در اطراف دریاچه اوان فکر کنید. اگر از بالا با این دریاچه نگاه کنید خواهید دید که اطراف دریاچه را پوششی از درختان و درختچهها در بر گرفته که تا پای کوههای اطراف آن پیش رفتهاند.

اگر به ماهیگیری علاقهمند هستید، بد نیست با خودتان چوب ماهیگیری هم ببرید تا حسابی از امکانات دریاچه استفاده کنید. در اطراف دریاچه چند کافه و رستوران هم قرار دارند که با توجه به محدودیتهای دریاچه امکانات خوبی دارند. از دیگر مکانهای دیدنی اطراف دریاچه هستند. صنعت و هنر ترجمه یا برگردان کار درک و تفسیر موضوعات، معانی، و مفاهیم پدید آمده در یک زبان (زبان مبدأ)، و سپس انتقال، معادل یابی و بازسازی آنها در زبانی دیگر (زبان مقصد) را بر عهده می گیرد.

قطعاً با یک گل بهار نخواهد شد، تجربه طراحی و ساخت باید در قراردادهای انبوهسازی برود که این مسأله با حمایت دولت امیدواریم مورد تحقق قرار گیرد البته در اسفند سال پیش، قرارداد 105 دستگاه واگن را با شرکت واگنسازی تهران منعقد کردیم ولی به طور کلی تهران به 1500 دستگاه واگن نیاز دارد و تأمین این واگنها مستلزم حمایت جدی دولت است. این دریاچه که درجة شوری آب آن (03ر1 درصد تا 08ر1 درصد) از آب اقیانوس به طور محسوس کمتر است، تقریباً گذشته از خلیجهای شمالی و گاه قسمت شمالی، تا جزیرة بارسا کلمز، هیچگاه در سرتاسر پهنه یخ نمیبندد.

این کشور منابع غنی و ارزشمندی داشته و همهی مردم آن باسواد هستند. فعالیتهای نفتی کشورهای حاشیه دریا از عمدهترین منابع تولید آلودگی در این دریا محسوب میشوند. کلمه اوان به معنی محل تجمع آبی است که از زمین میجوشد. ظاهراً خفرز با محل دهکدة کنونی خُبریز (خُب ریز)، در 74 کیلومتری شرق شهر زرقان، مطابقت دارد و احتمالاً خفرزبنحوقل همان جفوز اصطخری است. احتمالاً آنها شما را به سمت میدانی راهی میکنند که به «غریبکش» معروف است. وقتی به میدان برسید، در سمت راست تابلوی راهنما شما را به سمت الموت هدایت میکنند. به ورودی قزوین (میدان غریب کش) که رسیدید در سمت راست به سمت تابلو الموت منحرف شوید، مسیری کمی طولانی و پر پیچ و خم، کوهستانی همراه با دشتهایی سرسبز را پیش رو دارید تا پس از دشت رجایی به یک دوراهی برسید.

از اسم این میدان نترسید. راه را کمی بیشتر که ادامه بدهید به رجاییدشت، و بعد از سه ساعت که از آنجا گذشتید به یک دوراهی میرسید. البته این نکته نیز قابل ذکر است که مسیر رسیدن به این آبشار کمی سخت و با یک جادهی خاکی همراه است. این آبشار حدود یک ساعت با دریاچه اوان فاصله دارد. یکی از مسیرهای این دوراهی به الموت و دیگری به سمت دریاچه اوان الموت میرود.

بعد از 40 کیلومتر رانندگی در این مسیر و عبور از رجایی دشت، بعد از 20 کیلومتر به یک دوراهی میرسید که یکی به روستای الموت و دیگری به اوان میرسد. مسیر قزوین و الموت، پر از دشتهای سبز است که خستگیهای شما را میدزدد و به جایش حس نشاط و آرامش میگذارد. اگر میخواهید این حال خوب را واقعی کنید و آرامش را به قلبتان تزریق کنید، با ما همراه شوید تا سفری به دریاچه اوان داشته باشیم.

تاحالا شده به لحظهای فکر کنید که کنار یک دریاچه دلانگیز نشستهاید و با چشمهای بسته، از بوی تازگی سبزهها و صدای بازی برگ درختها در آرامش فرو رفتهاید؟ در بلوار پارک با لوازم بازی و ورزشی و دیگری در ضلع غربی پارک می باشد. علاوه بر همه موارد ذکر شده، کوههایی با پوشش سبز رنگ و فضای سبز اطراف این دریاچه زیبایی منطقه را دو چندان کردهاند و فضایی بسیار مناسب برای علاقهمندان به کوهنوردی و سوژههای ناب عکاسی به وجود آورده است.

در این دو فصل دریاچه آب و هوای بسیار خنک و دلچسبی دارد که طلاییترین زمان را میتوان اردیبهشت تا مهر ماه معرفی کرد و در مقابل آن فصلهای زمستان و پاییز، به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه خشچال و ارتفاع بالای دریاچه، سرما و بارشهای پی در پی در این منطقه حاکم میشود. از آثار بس حیرت آور و شگفت انگیز فراه ساختمان عظیمی است از کک و کهزاد معروف به کافر قلعه در دوازده کیلومتری جنوب و شرق شهر فراه موجوده بر فراز کوه بچه ایکه در سطح تقریباً هموار زمین از سنگ سیاه سخت تشکیل گردیده آباد شده است.

قلعه معروف الموت: پس از اینکه از اوان دیدن کردید حتما سری هم به قلعه تاریخی و مشهور الموت بزنید. بعد از اینکه رود به ترکمنستان برسد از آنجا به دریای خزر می ریزد. وسعت این دریاچه در فصل های پرباران 3300 کیلومتر مربع است و به دلیل شرایط اقلیم ویژه در بیشتر مواقع سال بخش اعظم آن به کفه های نمکی و کفه های رسی تبدیل می شود. دست راست یک شبستان دیگر هست که بالای آن یک کلاه فرنگی چهار طاقی کار گذاشته شده که از چوب ساخته شده و درست در بالای طاق اصلی است و آنجا محل اذان گفتن مؤذن است ولی از دور قابل تشخیص نیست.

اگر خواب ببینید دیگران غرق میشوند، و شما برای نجات آنها میشتابید، علامت آن است که به دوست خود کمک میکنید تا به مقام درخوری دست یابد. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید. قبل از ورود به جاده جنگلی شرایط را از ایستگاه میحط بانی مستقر در منطقه جویا شوید و از سالم و قابل استفاده بودن جی پی اس تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنید. در کنار این دریاچهها آرامشی وصف ناپذیر همراه با آب و هوایی دلچسب وجود دارد.

این دریاچه، یک دریاچه آب شیرین دائمی است. آبشار ورچر تا دریاچه اوان حدود یک ساعت و 10 دقیقه فاصله دارد. باضافه، ممالک مسلمان از اندونزی تا مراکش و از ترکستان در غرب چین تا وسط آفریقا و حتی قسمتی از اروپا با تفاوت های بسیار فاحش جغرافیائی، فرهنگی و تاریخی قرار گرفته اند که هیچ شباهتی فی المثل بین معماری اندونزی با معماری سنگال وجود ندارد و لذا نمی توان از چیزی به نام “معماری اسلامی” نام برد. اما دولت ایران نتایج این کیمیسون را نپذیرفت و تا بلاخره در ۲۲ حوت ۱۳۵۱ خورشیدی معاهده آب رود هملند بین افغانستان و ایران منعقد شد، طبق این معاهده حقآبه ایران در یک سال نُرمال آبی ۸۲۰ میلیون متر مکعب (ماده سوم معاهده هلمند) تعیین شده است.

تا اواسط پاییز نیز شرایط برای بازدید از این منطقه مناسب است؛ اماهر چه بیشتر به فصل زمستان نزدیک شوید، شرایط برای سفر به این منطقه سختتر میشود. علت نامگذاری دریاچه ارواحبهترین زمان سفر به دریاچه ارواحامکانات دریاچه ارواح نوشهردر سفر به دریاچه ارواح با خود چه ببریم؟ محیط سرسبز دریاچه عقابها، شاهین، جغد، کبک، فاخته، دارکوب، سبزقبا، زاغ، گنجشک خانگی، قورباغه، لاکپشت و خرچنگها را به خود جلب کرده است. این قلعه روی یک صخره و در ارتفاع 2 هزار و 100 متری واقع شده که از آنجا میتوانید منظرهای بی نظیر از منطقه الموت را تماشا کنید. لذت ببرید. این دریاچه به دلیل قرار گرفتن در منطقه تاریخی الموت و همچنین وجود گونههای جانوری و پوشش گیاهی متنوع بسیار مورد توجه اداره حفاظت محیط زیست قرار گرفته است؛ به گونهای که این سازمان، ماهیگیری در دریاچه اوان برای عموم مردم را ممنوع اعلام کرده است.

یکی از آنها شما را به قلعه الموت و دیگری به دریاچه اوان میبرد. این دریاچه با آب و هوای دلچسب، امکانات تفریحی و طبیعت بکری که دارد به یکی از جاذبههای گردشگری تبدیل شده است و هر سال مسافران زیادی را از سراسر ایران و حتی خارج از ایران به خود جذب میکند. در سال ۱۹۶۸ ساخته شده و چهارمین ذخیرهی آب مصنوعی ایالات متحده از لحاظ حجم را شکل میدهد، دریاچهی اوواه. اوان هر سال میزبان گردشگران ایرانی و خارجی فراوانی میشود و خاطرات خوبی را برای آنها رقم میزند.

خیلی چیزها الان این منطقه را تهدید میکند چیزهایی مثل ورود فاضلاب به دریاچه، تخریب چمنزارها که باعث مسدود شدن سفرههای آب زیرزمینی میشود، شنای بیش از حد گردشگران در دریاچه که موجب تهدید بقای جانوارن این ناحیه میشود… ذریاچه آب شیرین اوان از زیباترین و بکرترین مناطق طبیعی استان قزوین است که در ۷۵ کیلومتری شهر قزوین قرار دارد و هرساله گردشگران و مسافران زیادی را به خود جلب میکند. به دلیل شرایط آب و هوایی، سطح آب دریاچه یخ میزند و تبدیل به بهترین جا برای اسکی روی یخ میشود. اگر به دنبال یک منطقه بکر با طبیعتی سبز و یک دریاچه زیبا هستید میتوانید این بار به دریاچه اوان سفر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید