شیراز ، معرفی تاریخچه، موقیعت و جاذبه های شیراز

شیراز از شمال با مرودشت و سپیدان، از جنوب با فیروزآباد و جهرم، از شرق با نیریز، استهبان و فسا و از سمت غرب با کازرون همسایه است. کاخ اردشیر در دو کیلومتری (1.2 مایل) شمال شهر باستانی گور، یعنی شهر قدیمی فیروز آباد در پارس واقع شده است. ایستگاه راهآهن شیراز در نزدیکی پلیسراه شیراز-اردکان واقع شده است و وسایل حمل و نقل عمومی نیز برای رفاه حال مسافران در آنجا وجود دارد. امروزه نیز شهر یزد لقب تازهای را به خود اختصاص داده است که شاید دانستن آن جالب باشد. سومین ترانزیت سریع اتوبوس ایران، پایانه مسافربری شیراز است که در سال 2009 با دو خط کار خود را آغاز نمود و اکنون با 71 خط فعال، یکی از بهترین پایانه های مسافربری کشور است.

فرودگاه شیراز از فرودگاههای بینالمللی کشور است و تقریبا از تمامی مقاصد داخلی پروازهایی به آن انجام میشود. در واقع اهالی عزیز شهر یزد بیشترین افرادی بودهاند که برای آسمان و زمین ارزش قائل شدهاند و ماشینهای آلایندۀ محیط زیست را رها کردهاند و به دوچرخهسواری که اتفاقاً ورزشی مفرح و نشاطبخش است رو آوردهاند. یکی از این حرکتها که اتفاقاً بسیار مفید و انساندوستانه به شمار میرود سنت نوعدوستانۀ قرضالحسنه است.

شیراز، از آن دسته شهرهایی است که با هر بودجهای، میتوان به آنها سفر کرد. شهر یزد با افتخار توانسته است لقبی دیگر با عنوان قطب پزشکی ایران زمین را نیز از آنِ خود کند و گوی سبقت را از سایر شهرها برباید. از دیگر دانشگاه های مهم شیراز می توان به دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه صنعتی و دانشگاه علمی کاربردی شیراز اشاره کرد. از جمله بناهای باشکوهی که در دوره صفویه در شیراز ساخته شد می توان به مدرسه خان اشاره کرد. شیراز مرکز استان فارس است و از نظر جغرافیایی در بخش مرکزی این استان قرار دارد. این هتل در جوار باغ دلگشا و دیگر جاذبه های شهر قرار دارد که می تواند انتخابی عالی برای توریست ها باشد.

بخشی دیگر از سوغات شهر اصیل و تماشایی یزد معطوف است به آثار دستی یا به عبارتی دیگر صنایع دستی شهر یزد. بازار صنایع دستی و پوشاک، سوغاتی، حمام های قدیمی، برج و بارو و ساختمان های قدیمی، عمارت ها و باغ ها از جمله اماکن نزدیک به هتل هستند. یکی از انواع صنایع دستی اصیل ایرانی که از گذشتههای بسیار دور زینتبخش خانههای ایرانی بوده و هست و به حتم خواهد بود ترمه است. این رسم دیرینه در شهر یزد نیز رایج است. کاخ اردشیر بابکان که با نام آتشکده نیز شناخته می شود، قلعه ای در دامنه کوه دژ مختار است و در سال 224 میلادی در زمان پادشاه اردشیر اول، پادشاه ساسانی ساخته شده است.

این هتل شیراز در سال 1392 مورد بهره برداری قرار گرفته است. این جشن باستانی بیشتر مورد توجه زردشتیان قرار میگیرد. شما هم اگر با میزبون هم عقیده هستید، اگر مشتاق هستید بیشتر در مورد شهر اصیل و تماشایی یزد بخوانید در این مقاله با میزبون همراه باشید. بیمه نامهای که تعداد مراکز طرف قرارداد بیشتر و در دسترس تر داشته باشد همواره گزینه بهتری در انتخاب بیمه نامه تکمیلی باشد. مراکزی هستند که به صورت آنلاین و فقط با کد ملی بیمه شده امکان استفاده از پوشش بیمه تکمیلی را ارائه می دهند که این نیز گزینه مناسبی در انتخاب بیمه های تکمیلی باشد.

ارزانترین بیمه تکمیلی میتواند گزینه دیگری در انتخاب بیمه تکمیلی گروهی و یا انفرادی باشد، اما این مورد را فراموش نکنید که ارزانترین بیمه، کاملترین بیمه از لحاظ پوشش دهی نبوده و در بیمه نامههای تکمیلی اگر شما حق بیمه کمتری پرداخت کنید بالتبع سقف پوشش کمتری هم خواهید داشت. دانشآموزان ساکن در شهر یزد به دلیل آلودگی هوا از کلاسهای درس محروم نمیشوند و در خانه باقی نمیمانند و به همین دلیل توانستهاند در قبولی کنکور سراسری، این دیو غولپیکر سیاهچهره، رکورد بزنند و برای سالهای متوالی یعنی ۲۴ سال متوالی رتبۀ نخست قبولی را از آنِ خود کنند.

در این قسمت می خواهیم شما را با محله های شیراز آشنا کنیم تا در این شهر دچار مشکل نشوید. این هتل توسط شرکت هواپیمایی هما افتتاح و اداره می شود و چون در گروه اولین هتل های لوکس ایران بوده تمام استاندارد های جهانی هتلداری را رعایت کرده است. رانندگان این آژانس ها مسافران را به مقصد خود می برند، آن ها را راهنمایی می کنند و در هنگام بازدید از مکان های تاریخی و دیدنی یا مغازه ها منتظر آن ها می شوند.

شاید تمام انواع این غذاها را نتوانید در رستورانهای دایر در شهر یزد بچشید، اما بدون شک اگر دستور پخت این غذاها را بدانید در سوئیت در یزد امکان پخت این غذاهای وسوسهبرانگیز را خواهید داشت. به عقیدۀ میزبون جالب است اگر بدانید شهر یزد و استان یزد چند سال قدمت دارند. یکی از علل محبوبیت شیراز دسترسی آسان به آن است و گردشگران میتوانند از راه هوایی یا جادهای به آن سفر کنند. معماری هتل چمران شیراز فوق العاده مدرن بوده و با چشم اندازی مهیج، بهترین واحد اقامتی برای گردشگران به شمار می رود.

بعد از آرامپگاه احمد ابن موسی (ع) یاغ همان شاهچراغ، مهم ترین زیارتگاه نزد شهروندان و گردشگران به شمار می رود. محله آستانه: از محله های بسیار قدیمی شیراز، محله آستانه است که از محله های خوب شیراز به شمار می رود. ظرافت های به کار رفته در ساخت آثار هنری و معماری این منطقه در نوع خود بی نظیر بوده و از همین جهت دارای ارزش هنری فراوانی است. نخل چوبین در یکی از میدانهای اصلی شهر یزد که با نام میدان نخل شناخته میشود نگهداری میشود.

شهر شاعران با تمامی شبکه ها و خطوط ریلی با بقیه شبکه راه آهن ایران ارتباط دارد. دروازه قران دیدنی یکی از مکان های دیدنی شیراز محسوب می شود که دقیقا در مقابل این هتل قرار دارد. پاسارگاد نیز که مقبره کوروش کبیر است، در نزدیکی شهر شیراز و در فاصله ۱۳۰ کیلومتری نسبت به آن قرار دارد. محله شاه داعی الله یکی از بهترین منطقه های شیراز محسوب می شود که می توانید این منطقه را برای زندگی نیز انتخاب نمایید و از آسایشی کامل برخوردار شوید. پ.ن: از آنجایی که شهر اصیل و تماشایی یزد همیشه در دوران تاریخ چند آیین را در قلب خود حفظ کرده است و با دیدی باز به مسائل آیینی نگاه کرده است شاید بتوان گفت بار سختگیری دینی و آیینی که شاه اسماعیل صفوی به کار گرفته بود برای این شهر نسبت به سایر نقاط ایران زمین دشوارتر بود.

پ.ن دوم: در آن دوران حکومتی مرکزی و یکپارچه در ایران زمین وجود نداشت. کوهها شیراز را از هر چهار طرف در میان گرفتهاند. را ارائه می دهد. این محله از ضلع باختر به محله موردستان و از ضلع خاور به خیابان شهناز منتهی می شود. در زمان رضاشاه پهلوی تغییرات و اقدامات قابل توجهی در این شهر صورت نگرفت؛ اما شهر پس از جنگ جهانی دوم به سرعت رشد کرد.

این مراسم به قدری از شکوه و جلا برخوردار است که در دهۀ ۵۰ از زبان محمدتقی فلسفی لقب حسینیۀ ایران را نیز به خود اختصاص داده است. البته مدرسه علمیه خان با حدود 600 دانشجو نیز در شیراز قابل توجه است. همانطور که بارها ذکر کردیم، این شهر مملو از گردشگر بوده و هست و همین امر می طلبد که واحد های اقامتی و هتل های شیراز، در حدی باشند که جوابگوی این حجم از گردشگر باشد.

همانطور که پیدا است یکی از بزرگترین و غنیترین مظاهر ایران باستان همین آتشکدهها هستند که بیشترین تعداد و جاریترین حالت آن را فقط و فقط میتوانیم در شهر بزرگ و غنی یزد ببینیم. در صورتی که فصل سرما در این شهر بسیار کوتاه است و تنها ۴ ماه آبان، آذر، دی و بهمن را در بر میگیرد. همچنین اگر در فصل سرما مهمان شهر یزد باشید و برای وعدۀ صبحانه به رستوران وارد شوید با ارده شیره و حلوا ارده از شما پذیرایی خواهد شد.

این هتل در بافت مرکزی، تجاری و تاریخی شهر گل ها واقع است. در واقع یکی از بهترین مناطق برای پیبردن به راز ایران باستان همین شهر است و لا غیر. در واقع در خراسان خونین چه شهرهایی که ایستادگی کردند و جنگیدند و چه شهرهایی که تن به قبول خفت ایلی سپردند با خاک یکسان شدند. در ادامه به معرفی مختصری از آن ها می پردازیم. بازار وکیل و سرای مشیر از مقاصد عالی برای خرید انواع سوغات هستند. همانگونه که ذکر شد این شهر به مشاهیر علم و ادب معروف است، همین مسئله باعث شده تا دانشگاه های شیراز بستری مناسب برای تحصیل باشند.

لزوم وجود دوره انتظار به خاطر اطمینان از صحت سلامت فرد بیمه شده میباشد که برای این منظور فرد بیمه شده میتواند برخی از پوششها از قبیل بستری و جراحی در بیمه نامههای تکمیلی مختلف بعد از مدت زمان مشخص شده استفاده نمایند. دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی تعاون برای پوشش های پاراکلینیکی ۳ ماه و برای زایمان ۹ ماه میباشد. در دوره قاجار، آقامحمدخان، با وجود اینکه تهران به عنوان پایتخت انتخاب شده بود اما شیراز همچنان در میان شهرهای مهم و پر اهمیت قرار داشت.

دیدگاهتان را بنویسید