مشکلات ویندوز 11 و راههای برطرف کردن آنها به صورت تصویری

نوار روبان بهصورت پیشفرض نمایش داده نمیشود و برای مشاهدهی گزینههای موجود برای هر دسته از تنظیمات، ابتدا باید تب مورد نظر را انتخاب کنید. از نظر بصری، سیستم ویندوز بسیار شبیه به سیستم مکینتاش بود که شرکت کامپیوتری اپل نزدیک به دو سال قبل معرفی کرده بود. توصیه میشود در صورتی که حافظه SSD به میزان کافی ظرفیت دارد، ویندوز و نرمافزارهای خود را بر روی آن نصب نمایید تا سرعت و کارایی دستگاه بالاتر رود.

این کمپانی میگویند با دریافت نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت، ممکن است کاربران با مشکلاتی مانند کار نکردن پرینتر، نشناختن پرینتر روی پورتهای USB، نصب پرینترهای دیگر از طریق USB و تغییر تنظیمات دستگاه مواجه شوند. امروزه این نسخه ویندوز به طور رسمی رونمایی شده که در این مقاله نصب ویندوز 11 را بررسی کرده و ویژگی های جدید آن را نسبت به نسخه های قبلی معرفی خواهیم کرد. یک پاپ آپ روی صفحه ظاهر میشود که از شما میپرسد آیا به اپ اجازه میدهید همیشه در پس زمینه اجرا شود، گزینه Allow را انتخاب کنید.

۶- با انتخاب فایل موردنظر، جزئیات آن همچون حجم و تاریخ ایجاد و سازنده و دیگر موارد در منوی سمت راست نمایش داده میشود.وقتی گزینههای پیشنمایش و جزئیات فایلها در نوار بالایی فعال باشد، هربار که روی فایلی کلیک میکنید، اطلاعات تکمیلی آن در منوی سمت راست مشاهده میشود.چگونه در فایل اکسپلورر جستوجو کنیم؟ ۵- روی گزینهی Details pane کلیک کنید. این کار عموما برای مشاهدهی فایلهای سیستمی ویندوز و رفع اشکال آنها یا شناسایی فایلهای ویروسی با ظاهر قانونی استفاده میشود.بهجای گزینههای بالا میتوانید از تب View در پنجرهی اصلی فایل اکسپلورر، گزینهی Hidden items را انتخاب کنید.چگونه دسترسی سریع را در فایل اکسپلورر شخصیسازی کنیم؟

الگوها قابل شخصیسازی هستند و با استفاده از مراحل زیر میتوان تنظیمات آنها را تغییر داد.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. مایکروسافت در ویندوز محبوب خود، طراحی رابط کاربری این اپلیکیشن را بهگونهای تغییر داد تا علاوه بر سادهسازی رابط، ناوبری و دسترسی به فایلها و مدیریت آنها آسانتر شود. برای شخصیسازی این بخش، مراحل زیر را دنبال کنید:۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. فایل اکسپلورر برای شخصیسازی نمایهی پوشهها، پنج الگوی متنوع دارد. ۵- در بخش What kind of folder you want، از منوی آبشاری زیر Optimize this folder for، گزینهای که بیشازهمه با محتوای موجود در پوشه همخوانی دارد را انتخاب کنید (یکی از پنج گزینهی بالا).۶- میتوانید گزینهی Also apply this template to all subfolders را انتخاب کنید.

چگونه بهجای دسترسی سریع، This PC را در فایل اکسپلورر باز کنیم؟ برای این کار روی نوار ابزار کلیک راست کرده و یکی از دو گزینهی Show Quick Access toolbar below the Ribbon یا Show Quick Access toolbar above the Ribbon را انتخاب کنید.چگونه پیشنمایش فایلها را در فایل اکسپلورر مشاهده کنیم؟ ۲- روی تب View کلیک کنید. بنابراین در پنجره Advanced Options، روی “Startup Repair” کلیک کنید. ۶- روی دکمهی OK کلیک کنید.در مراحل بالا میتوانید گزینهی Hide protected operatong system files را هم از حالت انتخاب خارج کنید. E.- کلیک کردن روی آیکن File Exporer در پنل ناوبری منوی استارت.- جستوجوی عبارت File Explorer در منوی استارت.- استفاده از فرمان explorer در بخش Run.- کلیک راست روی دکمهی استارت و انتخاب گزینهی File Explorer.

۶- روی دکمهی OK کلیک کنید.با انجام مراحل بالا، تمامی تنظیمات شامل گزینههای پیشرفتهی نمایش پوشهها و فایلها مانند پوشههای مخفی و نوار ناوبری بهحالت پیشفرض بر میگردند.چگونه recycle bin را به نوار ناوبری فایل اکسپلورر اضافه کنیم؟ با استفاده از این تب میتوان پنجرههای پیشنمایش و جزئیات فایل را فعال و غیرفعال کرد و همچنین الگوی نمایش فایلها و پوشهها و مدل مرتب کردن آنها (بهترتیب نام، نوع، ابعاد، تاریخ ویرایش و غیره) در همین بخش تنظیم میشود.همانطور که در بخشهای قبلی توضیح داده شد، دسترسی سریع به برخی از تنظیمات مانند نمایش فایلهای مخفی و نمایش پسوند فایلها نیز ازطریق تب View امکانپذیر است.

همانطور که گفته شد، تنطیمات و اضافه کردن پوشهی شبکه به منوی ناوبری Quick access هم دسترسی سریع را به آنها ممکن میکند.چگونه تنظیمات فایل اکسپلورر را به حالت پیشفرض ببریم؟ از شکل taskbar گرفته تا آیکون فایل ها و پوشه ها ،همه چیز متفاوت از آنچه که قبلا استفاده می کردید خواهد بود. یک ماه پیش بود که Panos Panay، مدیر بخش محصول مایکروسافت طرحی جذاب را در حساب توئیتر خود به اشتراک گذاشت که در آن آینده ویندوز 10 و رابط کاربری آن در ویدئویی مفهومی به تصور کشیده شده بود.

بخش libraries در ویندوز ۷ طرفداران زیادی داشت که بهصورت پیشفرض در فایل اکسپلورر ویندوز ۱۰ دیده نمیشود. در ویندوز ۱۰ برای بازکردن یا همان اجرای اپلیکیشن فایل اکسپلورر راههای متعددی در پیش دارید. اگر میخواهید با هر بار بازکردن فایل اکسپلورر، پنجرهی دیگری (مثلا This PC که شبیه به همان My Computer است) را باز کنید، مراحل زیر را انجام دهید.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. ۳- از منوی آبشاری Open File Explorer، گزینهی This PC را انتخاب کنید.

۸- میتوانید در بخش Folder icons، دکمهی Change Icon را برای تغییر آیکن پیشفرض پوشه انتخاب کنید. ۴- در بخش Folder views، دکمهی Reset Folders را فشار دهید. ۴- در بخش Privacy، گزینهی Show frequently used folders in Quick access را از انتخاب خارج کنید. اسکرول را پایین بکشید و گزینه Full Screen را انتخاب کنید. در بخش Device Manager این دستگاه، دو گزینه Microsoft Camera Rear و Microsoft Camera Front تعریف شده است که مربوط به دوربین های پشتی و جلویی دستگاه هستند. اینجاست که اگر بتوانید یک ماوس فیزیکی هم به موبایل تان وصل کنید دیگر همه چیز عالی می شود.

یکی دیگر از تغییرات این سیستم عامل جدید مربوط به ویجتها هستند که میتوانید ویجتهایی مانند اخبار و آب و هوا را در محلهای مختلف نمایشگر قرار دهید. اگر نیاز به دسترسی همیشگی و سریع به درایوی در شبکه دارید، میتوانید آن را به This PC اضافه کنید که با دستور Map انجام میشود.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. ۷- روی دکمهی Finish کلیک کنید و در پایان درصورت نیاز، نام کاربری و رمزعبور حساب کاربری شبکهی خود را وارد کنید.پس از انجام مراحل بالا، پوشهی موجود در شبکه مانند یک درایو در پنجرهی This PC نمایان میشود. ۲- روی دکمهی فلش در منوی بالا و سمت چپ پنجره کلیک کنید.

۵- روی دکمهی OK کلیک کنید.چگونه پسوند فایلها را در فایل اکسپلورر مشاهده کنیم؟ ۳- روی پوشه کلیک راست کرده و گزینهی Propertis را انتخاب کنید.۴- تب Customize را انتخاب کنید. ۳- تب General را انتخاب کنید. ۳- در تب Computer، گزینهی Map network drive را انتخاب کنید.۴- در پنجرهی بازشده، از منوی کشویی Drive، یک حرف را برای درایو جدید خود انتخاب کنید. ازطریق این تب میتوان اقدامهایی همچون چرخش تصویر یا مشاهده بهصورت اسلایدشو یا انتخاب بهعنوان پسزمینهی ویندوز را انجام داد.چگونه از طریق فایل اکسپلورر به درایوهای موجود در شبکه دسترسی پیدا کنیم؟

وقتی کار به اتمام رسید، باید دسکتاپ ویندوز 11 را مشاهده کنید. شما برای اینکه عملکرد رایانه خود را بالاتر ببرید، میتوانید دست به چنین کاری بزنید و با داشتن یک سیستم تهویه مناسب، این کار به نتایج خوبی منجر خواهد شد. به این ترتیب سطح عملکرد سیستم در اجرای بازی ها به حداکثر می رسد. قابل توجه است که سیستم عامل جدید در مقایسه با ویندوز 10 به سیستم سطح بالاتری نیاز دارد.

این پارتیشنی خواهد بود که حاوی فایل هایی است که برای بوت شدن نیاز دارید. با انجام این مراحل، ویندوز تلاش میکند تا مشکل بوت نشدن ویندوز ۱۰ را برطرف سازد که ممکن است از چند ثانیه تا چند دقیقه به طول انجامد. برای حل مشکل Windows Error Recovery سیستم خود را ریستارت کنید و دکمه F8 را فشار دهید و نگه دارید تا گزینه های بوت به شما نمایش داده شود. ۱۳. اگر گزینه Ring را میبینید، روی آن دو بار کلیک و عبارت External را وارد کنید. ۳- در پنجرهی جدید روی تب View کلیک کنید.

۶- روی دکمهی OK کلیک کنید.با انجام تنظیمات بالا، گزینههای پرطرفدار و کتابخانههایی همچون Camera Roll, Socuments, Music, Pictures و Videos در نوار ناوبری فایل اکسپلورر نمایان میشوند.چگونه نحوهی نمایش پوشهها را در فایل اکسپلورر شخصیسازی کنیم؟ ۶- روی دکمهی OK کلیک کنید.با انجام تنظیمات بالا، علاوه بر Recycle bin، دکمهی Control Panel هم به نوار ناوبری اضافه میشود.چگونه بخش libraries را در فایل اکسپلورر نمایش دهیم؟ ۳- روی نام کامپیوتر موجود در شبکه دو بار کلیک کنید.۴- با استفاده از نام کاربری و رمز عبور مربوطه (در صورت نیاز) وارد کامپیوتر شوید. ۹- روی دکمهی OK کلیک کنید.چگونه در فایل اکسپلورر، بهجای تصویر بندانگشتی، آیکن پوشه را نمایش دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید