چـرا خـود نیـامد بـه میــدان مـن؟

تنها دسترسی مدیریت به اطلاعات با کیفیت بالاست که می تواند موجب بقا در عرصه رقابت شود و از فشارهای کاری وارده در حرفه گاوداری شیری بکاهد. اگرچه کیفیت ارزان نیست ، اما مطمئن باشید قیمت ارائه شده توسط این مجموعه ، قیمت حداقلی بازار بوده و تنها برای کسب رضایت شما عزیزان می باشد . مقصود از روش قیمت خالص سر مزرعه ، قیمت فروش پس از کسر هزینههای پیش بینی شده فروش است . این گاو دارای جثهای بزرگ و شاخهای متوسط است و وزن گاو نر سمینتال حدوداً ۱۰۴۳ تا ۱۱۷۹ کیلوگرم و وزن گاو ماده این نژاد ۶۵۸ تا ۸۱۶ کیلوگرم است.

گاو های سیستانی بر خلاف سایر گاو ها که گهگاه به سمت پشت لگد می زنند، این گاو ها عادت دارند از هر سمت و سويی لگد های سخت و خطرناک بزنند . بلحاظ اینکه گاو سیستانی از یک طرف تقریبا” وحشی بوده واز طرف ديگر علاقه شديدي به فرزند خود دارد ،لذا جهت جلوگيري از نزديک شدن افراد به گوساله به فصد کشت به افراد حمله کرده ، بطوريکه براي جدا كردن گوساله از مادر جهت تعيين وزن تولد الزاما” بايستي چند نفر با بيل و چهار شاخ ،گاو مادر رامحاصره و سرگرم كنند تا در يك چشم به هم زدن و لحظه ای معين كه نظر مادر به سمتي جلب شد و قصد حمله به يك كارگری را داشت ،فرد ديگری از موقعيت استفاده كرده گوساله را به سرعت و براي لحظه ای از مادر جدا و وزن كشي نموده و سپس گوساله را نزد مادر قرار دهد .

گونه ای گاو که خاص مناطق معتدل و گرم آسیا و افریقا و اروپاست و دارای چند نژاد است که مهمترین نژاد های آن گاو میش هندی است و غالبا جهت استفاده آنرا اهلی میکنند . آنچه اندیشمندان علوم دامی به آن اعتقاد دارند این است که این دام از شبه قاره هند به این منطقه آورده شده است اما گوهی معتقدند که ريشه گاو زبو هند مناطق مرکزي وجنوبي کشورمان ميباشد اين گروه به پيکره گاو کوهاندار وشاخداري كه در مازندران يافت شده وهمچنين به نژاد سيستاني و دشتياري اشاره مي نمايند .

وزن مخصوص گوشت برای تایین مقدار چربی به روش فیزیکي داراي اهميت است. سنجش امپدانس در گوشت برای تا يين ميزان تازه گي ماهي و همچنين کنترول کمي ميکروبي گوشت اهميت کاربردی دارد. گاو در فرهنگ سیستان علاوه بر اینکه نماد قدرت، باروری و زندگی است اما در تامین معیشت، غذا و چرخه زندگی مردمان این سرزمین نقش بسزایی دارد. این گاو که به لحاظ شکل ظاهری متفاوت از همنوعان خود است از نژاد، گوشتی بوده که با شرایط تندبادها، کم آبی و طوفان های شن سیستان سازگار است. معاون علمی رئیس جمهور -ستاری- با اشاره به اهمیت نژادهای دامی بومی منطقه سیستان گفت: گاو سیستانی بعنوان یکی از پتانسیلهای دامی منطقه و از بهترین نمونههای گاو گوشتی در دنیاست و معاونت علمی آمادگی دارد در بحث ژنتیکی و پروژههای علمی آن ورود کند.

سفتي عمده عضله در گاو در سن ۳۰ ماهگي ظاهر مي شود. ۱- نوع فعالیت عضله در زمان حیات دام ؛ برای مثال عضله پا به علت نوع کاری که انجام می دهد قویتر از عضله پشتی است بنابراين ميزان بافت پيوندی قابل توجهی دارند. این نوع اختتامیه مراسم از دهه 1920 بصورت سنت و فرهنگ در آمده است. گهگاهی اتفاق افتاده که گوساله ای به علت مقاومت در خوردن شیر با شیشه و ناراحت بودن، شیر ناگهان وارد نای شده و موجب خفگی گوساله گرديده است . یکی از مسائل مهم اقتصادی که در ارتباط با عاطفه و علاقه شدید مادری و جدا کردن گوساله نوزاد از مادر در گاوهای سيستاني اتفاق ميافتد ، مسئله مقاومت در شيردهی و افت شديد توليد شير پس از جدا کردن گوساله از مادر است .

چربی هاي موجود در کوشت به نوعي است که وقتي مصرف کننده گوشت را مي جود،انرا حس مي کند. تبصره۲: در مورد واحدهای موجود، محاسبه ظرفیت، براساس مبانی ذکر شده درنظام یا در ذیل نقشه های تیپ یا الگویی و بر پایه تأسیسات موجود آن واحد می باشد. ویژکیهای فیزیکی گوشت شامل؛ حجم و وزن مخصوص گوشت، مقاومت گوشت در برابر عوامل مکا نيکی، اب فعال موجود در گوشت، قدرت هدايت الکتريکی گوشت و امپدانس گوشت می باشد.

ميزان قوام،غلظت ومقاومت گوشت در برابر عوامل مکا نيکي در صنا يع گوشت از اهميت خاصي بر خوردار است. اما آنچه مسلم است این است که گاو نژاد سیستانی از پنج هزار سال قبل در منطقه میزیسته است که از آن برای کار کشاورزي توليد شير وگوشت استفاده مي نموده اند اما مدارک علمي وقابل پذيرش براي اثبات پنج هزار سال پيشينه بدست آمده پيکر گاو از جنس سنگ لاجوردواز آخرين كاوشهاي باستان شناسي در منطقه باستاني شهر سوخته سيستان است كه اين پيكره ها با خصوصيات اين نژاد كاملا تطابق دارد مانند كوهان ، بدون شاخ بودن ، بدني گوشتي و عضلاني كه نشان از وجود زيستگاه ديرين در اين منطقه دارد .

اگر تا بحال گوسفند پرورش نداده اید لازم است تا حداقل در یک دوره آموزشی پرورش گوسفند شرکت کرده و یا از کتابهای pdf برای یادگیری پرورش گوسفند استفاده کنید. بنابراين عضلات حيوان جوان خيلی ترد تر از حيوان مسن است. اصطبل های پرواربندی در مقایسه با اصطبل های گاوشیری از نظر ساختمان ساده تر و ارزانترند. به نحوی که امروزه انواع بسیار زیادی از صنایع و کارخانه های به امر تولید خوراک دام، خوراک مکمل و مواد افزودنی مشغول هستند.

مامی دانیم تمام نژادهای امروزه دنیا از دو نوع منشعب شده اند که نوع تاروس آن دارای کمری راست وبدون کوهان مي باشد که بیشتر در اروپا پراکنده شده است و نوع ایندیکوس آن در آسیا وکشورهند و پاکستان می باشد که مشخصه اصلی آن داشتن کوهان بزرگ وغبغبی افتاده و کمری شیب دار،که نژاد سيستاني به اين نوع تعلق دارد. در ابتدا لازم است بدانید گاو آهن (خیش) چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد.

این ادوات با استفاده از نیرو کمتر از سایر گاو آهن های پشت تراکتوری تنها بر روی سطح خاک کار کرده و به منظور ایجاد پشته در زمین مورد استفاده قرار می گیرند. اما در واقع این نژاد گاو متعلق به کشور سوئیس است که در حال حاضر در کشورهای مختلفی از جهان پرورش می یابد. حضرت داود از او پرسید: چه کسی تو را کشته است؟ احمد آذری بروش آنجا چوب بست آقا بروند بدهند گندم هایشان را با انها معامله کنند هیچ فکر کردهاید که چه وضعیتی برای مملکت درست میشود مملکت دارای غیر از هوچیگری است مردم باید تامین بشوند البته مالکین میروند میکارند امیدشان این است که صد هزار تن دویست هزار تن دولت از آنها میاید میخرد آنها هم میروند کشت میکنند آنجاش هم مخل این جاش مخل آنوقت این اعضاء ادارات را از ریش بلن کند بسبیل بچسبان، بزلف بچسبان پس گردن زلف پشت گوش اینها را که بیرون نمیکند وضعیت آشفته و در هم ریخته سطح کشت میاید پائین یک صورتی میشود که بعد نمیدانم در این مملکت چه میشود روزی مرا خواستند آقای فریدونی که در وزارت کشور خواستند که آقا بیائید در یک کمیسیونی اظهار نظر بکنید رفتم آنجا دیدم آقای اعزاز نیک پی آقای شهردار تهران وهمه مدیر کلها همه نشستهاند اظهار داشتند جناب اشرف آقای قوام فرمودند که نان را از ۹ ریال بکنیم هفت ریال و هفتاد و پنج دینار ما شما را خواستیم چون شما در این امر سابقهای دارید اظهار نظر بکنید فکر کردم گفتم این برخلاف مصالح مملکت است این متناسب با اوضاع حاضر نیست پرسیدند چرا؟

دیدگاهتان را بنویسید