A کشاورزی و مواد غذایی کانادا

گاومیش گلی پرآبترین چشمه سرعین است و وسعت آن هم از بسیاری از چشمههای آب گرم منطقه بیشتر است. یکی از قدیمیترین و البته مشهورترین چشمههای آب گرم سرعین گاومیش گلی است. شاید اگر اردبیل و شهرهای اطراف آن را بگردید هیچ آب گرمی به شهرت گاومیش گلی پیدا نکنید. محققان ویرجینیا نوعی روش امتیازدهی از 1 تا 5 را ارائه دادهاند که در آن ضخامت چربی روی دندهها، استخوان خاصره، استخوان نشیمنگاهی و دنبالچه ارزیابی میگردد. این ویتامین در رشد و استحکام استخوان ها از طریق کنترل تعادل و افزایش میزان جذب کلسیم، فسفر و منیزیم کمک می کند.

جنبه کلی دیگر جلوگیری (SARA) کنترل با دقت مقدار کربوهیدراتهای قابل تخمیر در جیره است. یک جنبه کلی برای جلوگیری از (SARA) یک جنبه کلی برای جلوگیری از (SARA) تعادل بافر شکمبه ای است که شامل هر دو بافر درونی و بافر مربوط به رژیم غذایی است و این به وسیله اماده کردن خوراک با تعداد مطلوبی از کاتیون های وابسته به آنیون ها و فیبر طبیعی کافی که بصورت جداگانه از دیگر اجزای جیره غذایی باشد. این محققان گزارش کردهاند که بین وضعیت بدنی گاوهای شیری و تولید شیر برای هر واحد وزن متابولیک بدن، همبستگی منفی وجود دارد.

در طی این مدت گاوهای کم تولید تمایل به افزایش بیش از حد نمره وضعیت دارند و ممکن است نمره 4 یا بیشتر را نشان دهند که اغلب زمانی رخ میدهد که از مقادیر زیادی سیلوی ذرت در جیره استفاده شود و نیز زمانی که در خصوص مصرف کنستانتره محدودیتی به عمل نیامده باشد. در صورت که محدودیت روزانه غذایی به طور خاص در بعد و قبل گروه های زایش استفاده می شود زیرا آنها یک بازیابی سریع دارند زیرا گاوها به سرعت تغییرات ماده خشک خوراک را قبل و بعد از زایش دارند.اندازه غذا و تعداد دفعاتی ، ممکن است در مدیریت طبیعی (SARA) به شدت اهمیت داشته باشد.

در اوایل شیردهی گاوها نباید روزانه بیش از یک کیلوگرم از وزن بدنشان کم شود. گاوهای تازه زا نیز نباید بیش از ۵۰ تا ۵۵ درصد از ماده خشک مصرفی کنسانتره مصرف کنند. به هرحال گروهی از گاوها شیری از گاوها گوشتی فعالیت بیشتری دارند این چالش قابل توجهی را برای گاوهای شیری تغذیه شده با محدودیت خوراکی و بدون استفاده از خوراک خوشخوراک و بیش از 4 ساعت در روز ایجاد می شود. نمره وضعیت بدنی 5/2 و 5/3 برای بازده تولیدمثلی مطلوب کافی است.

نمره ایدآل برای یک گاو خشک 5/3 میباشد. در مقابل گاوهای لاغر بایستی سیلو یا گراسهای با کیفیت بالا همراه مقادیر کمی کنستانتره برای افزایش شرایط بدنی دریافت دارند. برگ ها سفید با علامت های گرافیکی و رشته های پیچ خورده دارند که به آن ها ظاهر مویی شکل می دهد تنها در حدود 0.1524 متر ارتفاع دارند و شش تا هشت سال با گل های سبز شکوفه می دهد. فقط برای به دست آوردن یک تصویر بهتر، بهتر است بدانید که یک گاو، تنها حدود 8 گالن شیر در روز تولید می کند که می تواند به 128 لیوان برسد.

به منظور حفظ سطح بالای تولید شیر لازم است ذخایر مناسب بدنی برای تجزیه در دسترس باشد. در تنظیم تغذیه گاوها و مدیریت مناسب برای حداکثر استفاده از پتانسیل تولید شیر و به حداقل رساندن اختلالات تولید مثلی از امتیازدهی شرایط بدنی BCS استفاده زیادی میشود. گروهی از گاوهای شیری به صورت آزاد به وسیله ماده خشک تغذیه می شوند به منظور افزایش پتانسیل خوراک، تولید شیر به هر حال محدودیت غذایی در گاوهای شیری در هنگامی که ریسک (SARA) بالااست می تواند ریسک دوره ای (SARA) را کاهش دهد. بنابراین دسترسی به تغذیه با جلوگیر از (SARA) به همان اندازه پیچیده است.

2.خوراک دام باید همراه مواد مغذی و ویتامینه باشد تا هم به سلامتی گاو کمک کند و هم به افزایش شیر گاو، به عنوان مثال کاه سفید را هیچگاه نباید به تنهایی به دام داد چرا که اصلا ارزش غذایی بالایی ندارد بنابراین باید با کاه سبز مخلوط کنیم. نبرد منابع مناسب خوراک دام، عدم فرآیند مناسب مواد خوراکی مورد استفاده و عدم توسعه صنایع خوراک دام به عنوان عوامل اصلی در این زمینه نقش دارند. گاوهای شیری با بازدهی بالا مواد مغذی را در شیر ذخیره میکنند، نه در وزن بدن. گاوهایی که در اوخر شیردهی هستند در بالانس مثبت انرژیاند و ذخیره تازهای را نسبت به ذخایر از دست رفته در اوایل شیردهی بدست میآورند یعنی کاهش وزن اولیه را جبران میکنند، پس شرایط بدنی برای تمام مراحل شیردهی متغیر است.

از این رو از ذخایر بدنی برای تولید شیر استفاده میکنند، به طوری که به ازای کاهش یک کیلوگرم از وزن بدن انرژی لازم برای تولید هفت کیلوگرم شیر را تامین میکنند. این استرس گرمایی همچنین باعث افزایش دمای بدن شده و پیامدهای نامطلوبی در هورمون های تولید مثلی دارد. استفاده از این هورمون در افزایش تبدیل ذخایر چربی بدن به تولید شیر توصیه نمیشوند. توجه به امتیاز شرایط بدنی برای گاوداران شیری که برنامه استفاده از هورمون سوماتوتروپین گاوی BST (Bovin Somatothopin) را در گله گاوهای شیری خود اعمال میکنند بسیار ضروری و مهم است بدین ترتیب که هورمون BST برای گاوهای که از امتیاز بدنی مطلوب برخوردار نیستند نبایستی تجویز شوند زیرا که مصرف آن باعث کاهش تولید شیر و ابتلاء به بیماریهای خاص گاوهای خیلی چاق و خیلی لاغر میگردد.

نمره وضعیت گاوهای کم تولید ممکن است 5/3 بالاتر رفته باشد که در این وضعیت باید مدیریت مناسبی صورت گیرد تا از چاقی جلوگیری شود. حیوانات نشخوارکننده ممکن است سیستم های پیچیده ای برای پایدار کردن PH شکمبه داشته باشند. میزان الیاف آن بالا بوده و به همین دلیل برای طیور مناسب نیست. امتیاز شرایط بدنی خوب و تغذیه مناسب باعث بالا رفتن ضریب کارایی گله شده و میتواند سوددهی را بهبود بخشد.

پس از آن تعدادی انتخاب شده نیز به آمریکا برده شد و در حال حاضر در اکثر نقاط جهان به پرورش این نژاد با خواص بی نظیر میپردازند.استفاده اصلی این نژاد جهت اصلاح گله گوشتی میباشد. کاهش تولید شیر ناشی از عدم توان ذخایر بدنی برای تولید در اوایل شیردهی، افزایش تولید بیماریهای ویژه نظیر کتوز، جابجایی شیردان و غیره، وقفه در شروع مجدد سیکل فحلی پس از گوسالهزایی. سم تراشی ، یکی از مراحل مهم پس از اجرای طرح توجیهی پرورش گاو شیری هلشتاین ! تلقیح مصنوعی روشی جید برای افزایش باروری و زایش در گله گاوهای شیری و گوشتی می باشد که استفاده از آن با استقبال دامداران روبه رو شده است .

تولید کننده میتواند با استفاده از BCS گاوهای با ضریب تولید بالاتر و هزینه کمتر نگهداری نماید و با تقسیمبندی گاوها به گروههای لاغر، متوسط و چاق بهتر بر آنها مدیریت کرده و گاوهای لاغر با تغذیه مناسب و گاوهای چاق با محدودیت مصرف خوراک به شرایط مناسب بازگرددند و گله یک دست با ضریب تبدیل مناسب در اختیار داشته باشند. تغذیه با دانه باعث افزایش تولید شیر می شود اما این مشکلات سلامتی گاوها را به دنبال (SARA) در پی دارد. برای حصول عملکرد و سلامتی مطلوب در مراحل اولیه شیرواری که در پی دوره خشکی بدست میآید، وضعیت بدن باید حداقل 3 و حداکثر 4 باشد.

به طوری که گاوها مقدار زیادی ماده خشک مصرف کنند و جیره های غذایی شامل درصد بالایی از دانه را مصرف کنند در پی خواهد داشت. گروه زرین جاودانه خوانسار افتخار دارد با استفاده از تجهیزات تولیدی پیشرفته، هر ۳ دسته از این محصولات را تولید و براساس شرایط مصرف ­کننده در اختیار آنها قرار دهد. یک دسته مرغ جفت گیری شده باید دسته کم 95 درصد تخم نطفه دار تولید کند .

دیدگاهتان را بنویسید